Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 5d. 11:26

KT priėmė nagrinėti prašymą dėl Jurbarko boulingo

Konstitucinis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstitucinis Teismas
Konstituciniame Teisme antradienį priimtas pareiškėjo – Jurbarko rajono apylinkės teismo prašymas ištirti, ar Konstituciją atitinka įstatymų nuostatos, pagal kurias teismas privalo įpareigoti nugriauti ar perstatyti savavališkus statinius.

Pareiškėjo nuomone, ginčijamas teisinis reguliavimas gali būti suprantamas tik taip, kad savavališkos statybos rekonstrukcijos atveju pagal suinteresuoto asmens ieškinį teismas privalo įpareigoti statytoją per nustatytą terminą statinį nugriauti arba, jeigu buvo pažeisti projekto sprendiniai ar kiti teisės aktų reikalavimai, statinį pertvarkyti (dalį jo nugriauti, perstatyti ar pan.). teigiama išplatintame pranešime. Jurbarko rajono apylinkės teismo nuomone, toks teisinis reguliavimas nesuteikia teismui teisės atsižvelgti į teisės pažeidimo pobūdį, jo mastą, atsakomybę lengvinančias ir kitas reikšmingas aplinkybes bei vadovaujantis teisingumo, protingumo kriterijais nuspręsti, kad įpareigojimas statinį nugriauti arba pertvarkyti neturi būti taikomas, nes yra akivaizdžiai neproporcingas padarytam teisės pažeidimui ir dėl to neteisingas.

Prašyme teigiama, kad už teisės pažeidimus valstybės nustatomos poveikio priemonės turi būti proporcingos teisės pažeidimui, neturi varžyti asmens akivaizdžiai labiau nei reikia. Todėl pareiškėjas abejoja, ar ginčijamas teisinis reguliavimas neužkerta teismams kelio vykdyti teisingumą ir neprieštarauja Konstitucijos 109 straipsnio 1 daliai (teisingumą vykdo tik teismai), konstituciniams teisingumo, teisinės valstybės principams.

Jurbarko rajono apylinkės teismas nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo – Jurbarko rajono apylinkės prokuroro ieškinį atsakovui dėl teisės aktų pažeidimų, susijusių su teritorijos S. Dariaus ir S. Girėno g. 85A, Jurbarke, apstatymu. Atsakovas pastatą (boulingą, kavinę, barą, banko patalpas) pastatė turėdamas nustatytąja tvarka išduotą leidimą, tačiau prokuroras teigia, kad pastatas ir projektinė dokumentacija neatitinka nustatyto sklypo detaliojo plano, patvirtinto Jurbarko rajono savivaldybės (pastatas gerokai pažeidžia detaliajame plane nustatytą užstatymo ribą, intensyvumą bei aukštingumą). Prokuroras reikalauja šį pastatą pertvarkyti taip, kad jis atitiktų Jurbarko rajono savivaldybės tarybos patvirtintus detaliojo plano aukščio ir intensyvumo reikalavimus. Jurbarko rajono apylinkės teismo nutartyje teigiama, kad minėtų reikalavimų įgyvendinimas reikštų, jog pastatas turėtų būti nugriautas.


 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min