Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 9d. 19:23

KT spręs, ar akademinės etikos kontrolierius gali įpareigoti atimti mokslinį laipsnį

Konstitucinis Teismas skelbia nutarimą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Konstitucinis Teismas skelbia nutarimą
Konstitucinis Teismas (KT) priėmė nagrinėti prašymą ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja akademinės etikos kontrolieriui įstatymų suteikti įgaliojimai įpareigoti universitetą atšaukti sprendimą dėl mokslinio laipsnio suteikimo.

Šį prašymą pateikė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje buvęs KTU rektorius Petras Baršauskas ginčija Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos 2017 metų spalio sprendimą.

Tarnyba tuomet konstatavo, kad rengdamas habilitacinį darbą P.Baršaukas nesilaikė citavimo taisyklių ir pažeidė akademinės etikos reikalavimus. Tokią išvadą pateikęs kontrolierius Vigilijus Sadauskas nurodė VGTU atšaukti sprendimą dėl laipsnio P.Baršauskui suteikimo.

Į teismą kreipęsis P.Baršauskas mano, kad mokslinio laipsnio suteikimas yra sritis, priskiriama aukštųjų mokyklų autonomijai, todėl ją prižiūrint ši autonomija ribojama būti negali.

Tai, kad akademinės etikos kontrolierius gali įpareigoti aukštąją mokyklą atšaukti sprendimą dėl laipsnio suteikimo, jo manymu, prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai nuostatai, jog aukštosioms mokykloms suteikiama autonomija.

Pareiškėjo manymu, tvarka dėl mokslo laipsnio atšaukimo turėtų būti lygiavertė laipsnio suteikimo tvarkai, tuo tarpu dabar kontrolierius sprendimus yra įgaliotas priimti vienasmeniškai.

P.Baršauskas monografiją Vilniaus Gedimino technikos universitete apsigynė 2002 metais.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius tyrimą dėl plagiato P.Baršausko monografijoje atliko gavęs buvusio Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Algirdo Avižienio prašymą.

Dar atliekant šį tyrimą, P.Baršauskas po raginimų atsistatydinti KTU tarybai įteikė prašymą jį atleisti, ši jo prašymą tenkino. P. Baršauskas pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min