Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU atidaryta „Fab Lab“ padės būsimiems inžinieriams įgyti praktinių įgūdžių

Dirbtuvių atidarymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dirbtuvių atidarymas
Šaltinis: BNS
1
A A

Kauno technologijos universitete (KTU) trečiadienį atidarytos pirmosios Lietuvoje „Fab Lab“ (angl. Fabrication Laboratory) inžinerinės kūrybinės dirbtuvės padės būsimiems inžinieriams ugdyti praktinius įgūdžius, kurie jiems vėliau reikalingi darbe.

Kaip teigia prie projekto finansavimo prisidėjusios elektronikos gamybos paslaugas teikiančios bendrovės „Kitron“ vadovo Mindaugas Šeštokas, ši laboratorija leis išspręsti problemą, kai dirbti ateinantys inžinieriai neturi praktinių žinių.

„Studentai, kurie ateina, turi labai geras teorines žinias, bet prie realios inžinerijos prisiliečia tik kai ateina dirbti, supranta poreikius iš klientų pusės. Idėja buvo sutrumpinti kompetencijos ugdymo ciklą ir padaryti jį trumpesnį“, – kalbėjo M.Šeštokas.

Pasak jo, apmokyti jauną specialistą dabar užtrunka 1–2 metus, šis mokymas brangiai kainuoja, be to nuo darbo atitraukia kitus darbuotojus, todėl realių darbo sąlygų sukūrimas dar universitete tam labai pasitarnaus.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Roberta Dargis pabrėžė, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra ypač svarbus visai valstybei.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Robertas Dargis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Robertas Dargis

„Visi puikiai suprantame, kad didžiausia pridėtinė vertė kuriama tada, kai verslas bendradarbiauja su mokslu“, – teigė R.Dargis.

Jis apgailestavo, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas ir investavimas į universitetus Lietuvoje dar nėra labai populiarus.

Elektronikos inžinerijos kūrybinės dirbtuvės „Fab Lab Kaunas“ yra lyg maža elektronikos gamykla, suteiksianti studentams galimybę praktiškai susipažinti su visais elektronikos gamybos technologijų procesą realizuoti savo idėjas ir projektus iki realaus, gamyklinio prototipo. Kaip teigia laboratorijos įkūrėjai, ji leis išugdyti itin aukštos kvalifikacijos elektronikos specialistus, skatins elektronika besidominčių studentų kūrybiškumą, suteiks praktinių įgūdžių.

Į šias dirbtuves investuota apie pusė milijono eurų, elektronikos gamybos paslaugas teikianti bendrovė „Kitron“ į kuriamą „Fab Lab“ infrastruktūrą investavo 120 000 eurų. Šiuo metu pasaulyje veikia 638 oficialios „Fab Lab“ tinklui priklausančios technologijų kūrybinės dirbtuvės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Algimantas Valinevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Algimantas Valinevičius

„Elektronikos inžinerijos pramonė vystosi labai sparčiai, šiuolaikinės technologijos yra sudėtingos ir brangios. Siekiame, kad naujovės būtų prieinamos studentams, tačiau universitetų galimybės ribotos. „Fab Lab“ dirbtuvės leis ugdyti itin aukštos kvalifikacijos elektronikos specialistus, skatins elektronikos studentų kūrybiškumą, suteiks praktinių įgūdžių. Planuojame, kad ateityje šia infrastruktūra galėtų naudotis ne tik studentai ar fakulteto moksliniai darbuotojai, bet ir visi elektronika besidomintys piliečiai“, – teigė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto dekanas Algimantas Valinevičius.

Pasak dekano, rugsėjį modernią „Fab Lab Kaunas“ infrastruktūrą papildys ir specialios elektronikos kūrybinės dirbtuvės pradedantiesiems šios srities entuziastams „Fab Lab Junior“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min