Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 2d. 14:52

KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis: valdininkai, atsakingi už lietuvių kalbos egzaminą, nedelsdami turi atsistatydinti

Bronislovas Burgis
Burgis.lt nuotr. / Bronislovas Burgis

Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis apie paskelbtus lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatus sako, kad nėra normalu, jog tik 1 mokinys iš 100 gauna 100 proc. įvertinimą. Dėl to jis kaltina tuos asmenis, kurie ruošia mokinius egzaminui, bei užduočių sudarytojus.

„Kol tokie bus valdžioje, tai bus nenormalu. Tai, kad net 12 proc. neišlaikė, matyt, toks yra raštingumo lygis. Bet dabar reikia paklausti kodėl? Mano atsakymas toks – reikia žiauriai bausti visus, kurie skatina vaikus ignoruoti gimtąją kalbą ir literatūrą. Jie, vaikai, mokykloje patys nesugalvotų ignoruoti gimtosios kalbos“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė B.Burgis.

Pagaliau atsiveria akys, kad per daugiau nei 20 nepriklausomybės metų mes padarėme vaikus Tėvynės išdavikais. Jie ignoruoja gimtąją kalbą. Kas nors turėtų prisiimti atsakomybę ir šiemet, nedelsdami, kaip per Pasaulio futbolo čempionatą, atsistatydinti.

Jo nuomone, reikia patikrinti vadovėlius, iš kurių mokosi mokiniai, ir nustoti reikalauti jų žinoti tokią gramatiką, kurią „Valstybinė kalbos komisija keičia kas tris dienas ir vargu ar pati išlaikytų tokį egzaminą“.

„Pagaliau atsiveria akys, kad per daugiau nei 20 nepriklausomybės metų mes padarėme vaikus Tėvynės išdavikais. Jie ignoruoja gimtąją kalbą. Kas nors turėtų prisiimti atsakomybę ir šiemet, nedelsdami, kaip per Pasaulio futbolo čempionatą, atsistatydinti. Pradėkime nuo to, kad reikia pakeisti komandą. Ta komanda, kuri vairavo lietuvių kalbą ir literatūrą, yra absoliučiai netikusi“, – tikina pedagogas.

Nacionalinio egzaminų centro vadovė Saulė Vingelienė neneigia šios problemos, tačiau tikina, kad dėl to kalta sistema, bet ne dirbantys specialistai.

„Egzaminas yra pats paskutinis rezultatas. Mes pradedame mokytis nuo pirmos klasės ir tas procesas tikrai yra ilgas. Tokio žmogaus, kuris nuolat būtų atsakingas už tą dalyką, matytų viziją, mes neturime. Praktiškai kas ketverius metus keičiasi valdžia, keičiasi ir žmonės, atsakingi už tuos dalykus. Galų gale, turim, ką turim“, – sakė S.Vingelienė.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min