Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 20:51

Kubiliaus pažadai lenkams – pavardės ir žemės

A.Kubilius
„Scanpix“ nuotr. / A.Kubilius

Premjeras Andrius Kubilius Lietuvos lenkams žada leisti rašyti pavardes lenkiškais rašmenimis ir ypatingą dėmesį skirti žemės grąžinimui Vilniuje bei Šalčininkuose.

Dėl gatvių pavadinimų lenkiškai ten, kur šios tautinės mažumos atstovų gyvena daugiausia, A.Kubilius kol kas konkrečių pažadų nedalina, praneša LTV „Panorama“.

Lietuvos lenkų bendruomenės atstovai sakė esą patenkinti, kad prieš kitą savaitę vyksiantį vizitą į Lenkiją ministras pirmininkas A.Kubilius nusprendė juos išklausyti.

Po susitikimo jie teigia išgirdę premjero pažadą dešimtmetį trunkantį ginčą dėl lenkiškų pavardžių rašymo spręsti jų naudai – oficialiuose asmens dokumentuose rašyti jas lenkiškais rašmenimis, su kai kuriais raidžių ženklais, kurių nėra lietuvių kalboje.

Dabar Lietuvos lenkų pavardės oficialiai rašomos lietuviškais rašmenimis.

A. Kubilius pažadėjo imtis ir kitos lenkų mažumos nuolat keliamos problemos – įstrigusio žemės grąžinimo Vilniuje ir Šalčininkuose, kur tarpukariu šios gausiausios tautinės mažumos atstovai turėjo daug nekilnojamojo turto.

Lenkų bendruomenės atstovai taip pat reikalauja įteisinti gatvių pavadinimų rašymą ne tik lietuvių, bet ir lenkų kalba ten, kur jų gausiai gyvena. Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose tai daroma ir dabar.
 

Temos: 1 Lenkai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min