TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2009 01 09

Kubiliaus pažadai lenkams – pavardės ir žemės

Premjeras Andrius Kubilius Lietuvos lenkams žada leisti rašyti pavardes lenkiškais rašmenimis ir ypatingą dėmesį skirti žemės grąžinimui Vilniuje bei Šalčininkuose.
A.Kubilius
A.Kubilius / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lenkai

Dėl gatvių pavadinimų lenkiškai ten, kur šios tautinės mažumos atstovų gyvena daugiausia, A.Kubilius kol kas konkrečių pažadų nedalina, praneša LTV „Panorama“.

Lietuvos lenkų bendruomenės atstovai sakė esą patenkinti, kad prieš kitą savaitę vyksiantį vizitą į Lenkiją ministras pirmininkas A.Kubilius nusprendė juos išklausyti.

Po susitikimo jie teigia išgirdę premjero pažadą dešimtmetį trunkantį ginčą dėl lenkiškų pavardžių rašymo spręsti jų naudai – oficialiuose asmens dokumentuose rašyti jas lenkiškais rašmenimis, su kai kuriais raidžių ženklais, kurių nėra lietuvių kalboje.

Dabar Lietuvos lenkų pavardės oficialiai rašomos lietuviškais rašmenimis.

A. Kubilius pažadėjo imtis ir kitos lenkų mažumos nuolat keliamos problemos – įstrigusio žemės grąžinimo Vilniuje ir Šalčininkuose, kur tarpukariu šios gausiausios tautinės mažumos atstovai turėjo daug nekilnojamojo turto.

Lenkų bendruomenės atstovai taip pat reikalauja įteisinti gatvių pavadinimų rašymą ne tik lietuvių, bet ir lenkų kalba ten, kur jų gausiai gyvena. Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose tai daroma ir dabar.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius