TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kubilius: didžiausia Vyriausybės klaida – nesugebėjimas įtikinti visuomenės ir opozicijos (atnaujinta 11.11)

Premjeras Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad per metus Vyriausybė padarė labai daug, o didžiausia klaida įvardijo nesugebėjimą įtikinti opozicijos ir visuomenės veiksmų reikalingumu.

Rytoj sueina metai A.Kubiliaus vadovaujamam ministrų kabinetui. „Santūriai didžiuojuosi, kad kartu su piliečiais mums pavyko tuos metus atlaikyti, nors buvo nemažai pagiežos ir ciniško melo“, – kalbėjo premjeras. Jis už bendrą darbą, paramą ir kritiką dėkojo ir Seimo nariams.

Premjero teigimu, Vyriausybė ir Seimas šiais metais padarė tai, ką galėjo, bet ne viską, ką reikėjo. Jis padėkojo Lietuvos žmonėms, prezidentui Valdui Adamkui ir ypač prezidentei Daliai Grybauskaitei už tai, kad atlaikė šiuos metus.

Seimas – tautos vertybių atspindys

„Noriu paraginti Seimą, visą Seimą, opoziciją – taip pat, pakelti galvas ir tyliai pasakyti sau: mes atlaikėme. Ir tuo tyliai pasididžiuoti. Nes Seimas, visų peikiamas ir kritikuojamas, yra mūsų visos valstybės konstitucinio tvirtumo pamatas. Todėl noriu padėkoti kiekvienam iš jūsų ir už paramą, ir už kritiką, noriu priminti paprastą tiesą: iš vienos pusės, Seimas atspindi visuomenėje vyraujančias vertybes, iš kitos pusės, Seimas kartu formuoja vyraujančias visuomenės nuotaikas bei vertybes", – šnekėjo A.Kubilius.

Kaip svarbiausius darbus A.Kubilius įvardijo finansų sistemos stabilizavimą, ekonomikos skatinimo planą bei pasirašytą Nacionalinį susitarimą. Jis pabrėžė, kad ir ateinantys metai nebus lengvi, tačiau biudžeto deficitas prognozuojamas mažesnis nei šias metais. Taip pat, anot A.Kubiliaus, jaučiama nedarbo lygio mažėjimo ženklų.

Kitais metais mažins nedarbą

Premjeras kalbėjo, kad ateinančias metais keisis Vyriausybės veiklos prioritetai. Esą šiemet daugiausia dėmesio skirta finansų sistemai stabilizuoti, o 2010-aisias bus mąstoma apie nedarbo mažinimą ir kaip kurti naujas darbo vietas.

A.Kubilius pabrėžė, kad krizės įveikimo darbais Lietuva nesiskiria nuo kitų Europos šalių, ypač Baltijos valstybių. „Galima pakeisti premjerą, bet negalima pakeisti krizės įveikimo politikos“, – teigė A.Kubilius.

Kaip prioritetinius ateinančių metų projektus Vyriausybės vadovas įvardijo gamtinių dujų terminalo, naujos atominės elektrinės bei požeminės dujų saugyklos statybą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min