Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kubilius: koalicija yrà, bet ne ỹra

Centro dešinės koalicija.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Centro dešinės koalicija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po vakarykščio interpeliacijos finansų ministrui svarstymo Seime kilo įtarimų, kad valdančioji koalicija braška: tai, kad yra nepatenkinti Algirdo Šemetos atsakymais į klausimus, balsavimu parodė 72 Seimo nariai – iš jų trys liberalcentristai ir visi „prisikėlėjai“.

Tačiau šiandien premjeras Andrius Kubilius tikino, kad koalicija yra tvirta. „Koalicija yrà, bet ne ỹra. Koalicija galbūt mokosi iš savo veiklos ir veiksmų, nematyčiau čia didesnių problemų – atkreipčiau dėmesį į tą patį klausimą dėl opozicijos – ar opozicija neyra“, – kalbėjo premjeras. Pasak jo, dalis opozicijos slapto balsavimo metu parėmė finansų ministrą – tai ir parodo nevieningumą.

Kubilius: peržiūrėsime akcizus

Valdantiesiems artimiausiu metu reikės dar kartą patikrinti koalicijos tvirtumą – prasidės neformalios vidinės diskusijos dėl ateinantį mėnesį laukiančio dar vieno biudžeto koregavimo. „Pirma kalbėsime ne apie biudžeto koregavimą, o apie bendras ekonomikos tendencijas ir iš jų kylančius iššūkius. Be abejo, birželio mėnesį sustosime ir ties kai kuriais mokesčių klausimais, kurie makroekonomikos prasme neturi didelių pasekmių, pavyzdžiui, vieni ar kiti akcizai. Tiesiog nuolat diskutuojamos temos ir turime susėdę sutarti, kaip toliau elgtis“, – šnekėjo ministras pirmininkas. Pasak jo, taisant mokesčių įstatymus teks perskaičiuoti ir biudžetą, tačiau jis tikisi, kad biudžeto pajamos padidės. „Ieškosime tokių sprendimų, kurie duotų didesnes pajamas“, – užtikrintai kalbėjo premjeras.

Zuokas: spausime ministrus

Liberalcentristų lyderis Artūras Zuokas teigė, kad jo vadovaujama partija spaus premjerą, finansų ir kitus už ekonomikos skatinimą atsakingus ministrus. „Šiandien esame išgavę pažadą iš ministro pirmininko, kad vėliausiai kitą savaitę Vyriausybė pateiks išvadą dėl įmonių restruktūrizavimo pataisų bei Bankroto įstatymo pataisų, kurios dabar registruotos Seime. Šiandien tų įstatymų pataisų reikia, kad įmonės, patiriančios mokumo problemų, galėtų griežčiau ir aktyviau derėtis su bankais ir kad bankai būtų suinteresuoti įmonių mokumo atkūrimu“, – kalbėjo A.Zuokas.

Jis teigė tikintis, kad birželio mėnesį visa koalicija grįš prie bendros mokesčių sistemos peržiūrėjimo. „Mes spaudėme ir spausime tiek ministrą pirmininką, tiek ūkio ministrą, tiek finansų ministrą, kad būtų aktyvesni, nes sprendimų reikia šiandien ir tai nėra žaidimai“, – kartojo liberalcentristas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min