Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 16d. 15:10

Kubilius: „Riaušėms ruoštasi iš anksto“ (atnaujinta 19.40 val.)

Kubilius
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Premjeras Andrius Kubilius Žinių radijui pareiškė manąs, kad riaušėms buvo ruoštasi iš anksto. Prezidentas Valdas Adamkus įsitikinęs, kad valdžia ir žmonės turi palaikyti dialogą be langų daužymo.

Pasak A.Kubiliaus, langų daužytojai buvo iš anksto tam pasirengę. Jis netiesiogiai leido suprasti, kad prie minios nuotaikų galėjo prisidėti ir riaušininkus paskatinti radikalios partijos „Frontas“ vadovas Algirdas Paleckis. Beje, per riaušes buvo sužeistas A.Paleckio pavaduotojas Antanas Čebatoriūnas. 

„Profsąjungų atstovai, manau, taip pat turi suvokti, kuo gali virsti tokios akcijos tokioje ypač jautrioje situacijoje. Tai turi būti rimta pamoka visiems“, – BNS penktadienį sakė A.Kubilius.

Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog kurstantieji riaušes sostinėje prie Seimo rūmų „turės prisiimti visą atsakomybę“.

Adamkus  už civilizuotą valdžios ir visuomenės dialogą

Naujienų agentūra BNS praneša, kad prezidentas V.Adamkus pasisako už civilizuotą valdžios ir visuomenės dialogą. „Pasisakau už dialogą, kuris turėtų būti vedamas ne gatvių riaušėmis, susidūrimais, bet normaliu, ramiu dialogu tarp žmonių ir Vyriausybės“, – sakė prezidentas. Tačiau V.Adamkus teigė „iki tam tikro laipsnio“ pritariantis nuomonei, jos valdžia yra atitrūkusi nuo žmonių.

Pasak prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, V.Adamkus nuolat informuojamas apie viešosios tvarkos pažeidimus. Prezidento nuomone, policija buvo pakankamai pasiruošusi mitingui.

Kirkilas ragina tartis

Po penktadienį vykusio profsąjungų organizuoto protesto, peraugusio į riaušes, socialdemokratai bei opozicijos lyderis Gediminas Kirkilas, palaikydamas profsąjungų reikalavimus, griežtai pasisako prieš smurtą ir atskirų protesto grupių išpuolius, teigiama Seimo pranešime spaudai.

Socialdemokratų nuomone, tokia padėtis susidarė todėl, kad valdantieji neatsižvelgė į profesinių sąjungų, nevyriausybinių organizacijų bei aktyvių Lietuvos piliečių nuomonę. Ne kartą socialdemokratai ragino valdančiuosius ieškoti dialogo su įvairiomis visuomenės grupėmis, tačiau nė nesiruošta jokiam dialogui. Konservatorių atstovai Rimantas Jonas Dagys ir Irena Degutienė profesinių sąjungų atstovus priėmė tik savaitės pradžioje, tuo tarpu Vyriausybės vadovas susitikti su protesto organizatoriais nei laiko, nei galimybių nerado.

Opozicijos lyderis G. Kirkilas dar kartą ragina Vyriausybę ir valdančiąją daugumą sėsti prie derybų stalo. Susidariusi padėtis turėtų būti sprendžiama trišaliu dialogu, kurio reikalavo profsąjungos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min