Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 28d. 18:28

Kubilius žada kitąmet mokesčių nekelti

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Vyriausybė tikisi, kad vadinamasis nacionalinis susitarimas bus pasirašytas artimiausiu metu. Jame bus įrašytas pažadas kitais metais mokesčių nedidinti.

Taip po ilgos diskusijos su ministerijų, profesinių sąjungų, pensininkų organizacijų bei kitų socialinių partnerių atstovais žiniasklaidai teigė premjeras Andrius Kubilius. Pasak jo, Vyriausybė pasižada kitais metais nekelti dabartinių ir neįvesti naujų mokesčių. Ši formuluotė įrašyta nacionaliniame susitarime.

Finansų ministerijai toks pažadas nepatinka

„Negalim sakyti, kad jau galutinai tokia formuluotė bus patvirtinta, nes Finansų ministerija žiūri į tą formuluotę šiek tiek jautriai. Finansų ministerija nori turėti laisvesnes galimybes dinamiškai reaguoti į bet kokius iššūkius“, – kalbėjo premjeras.

Paklaustas, ar neteks sulaužyti pažado pablogėjus ekonominei situacijai, premjeras teigė tikintis, kad kitais metais Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, reikalai gerės.

Premjeras patikino, kad nuo šių metų pabaigos iki 15 proc. gali būti mažinamas pelno mokestis, tačiau „Sodros“ įmokos didės 2 proc. Susitikime dalyvavęs Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas teigė, kad iš esmės juos tenkina toks „Sodros“ įmokų didinimas.

Pensininkų klausytis nelinkę

Kol kas nenuspręsta, kokią dalį mokės darbdavys, o kokią – darbuotojas. Profsąjungiečiai teigia  nacionaliniame susitarime vis dar pasigendantys nekilnojamojo turto mokesčio, taip pat nori didesnių garantijų dėl to, kad Darbo kodeksas nebus vienašališkai keičiamas darbdavio naudai.

Pensininkai iki šiol bando prieštarauti dėl pensijų mažinimo, tačiau į jų norus atsižvelgta tikriausiai nebebus. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko, dėl pensijų mažinimo Vyriausybė jau apsisprendė.

Susitarimą pasirašys jau netrukus

Nacionaliniame susitarime išvardytos priemonės, kurių reikia imtis, kad būtų stabilizuotas biudžeto deficitas. Jos apima socialinių išmokų mažinimą, mokesčių didinimą, geresnių sąlygų verslui sukūrimą. Pirmadienį apsvarstytas jau galutinis susitarimo variantas, ties kuriuo dar savaitę darbuosis visų suinteresuotų pusių atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min