Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 4d. 07:27

Kūdikį motina pametė vienai dienai

Ministras R.Palaitis demonstruoja, kaip bus galima palikti kūdikį.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Gyvybės langelis

Nė mėnesio dar neturintis panevėžietis užaugęs neprisimins, kaip vieną parą buvo tapęs pamestinuku. Vaikų globos namuose savo sūnų palikusi 19-metė motina kitą dieną verkdama atlėkė jo pasiimti.

Pirmadienį apie 14 val. į Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namus atėjo jauna moteris. Ji rankose laikė kūdikį. Susijaudinusi viešnia paklausė, kur yra gyvybės langelis. Ji paaiškino norinti palikti savo kūdikį, rašo „Lietuvos rytas“.

Šios vaikų globos įstaigos direktoriaus pavaduotoja Salomėja Jareckienė pasakojo bandžiusi perkalbėti jauną motiną.

Devyniolikametei buvo siūloma dar kartą apsvarstyti savo sprendimą. Pasiūlytas ir dar vienas variantas – berniuką palikti laikinuosiuose vaikų globos namuose. Vėliau jį iš ten būtų galima pasiimti.

Tačiau jauna moteris buvo neperkalbama. Ji tvirtino nusprendusi – vaiko jai nereikia.

Buvo matyti, kad kūdikio atsisakanti motina – iš tvarkingos šeimos. Jos vaikelis buvo gerai prižiūrėtas, jam nupirktas gražus vežimėlis, dailių drabužėlių.

Išeidama jauna moteris paliko sūnaus rūbelių, gimimo liudijimą, pieno mišinukų. Berniukas gimęs kovo 8 dieną.

Vaiką paliekančiai moteriai buvo priminta, kad įstatymai numato galimybę persigalvoti ir atsiimti kūdikį. Tam skiriamos trys dienos. Jeigu moteris savo sprendimą pakeistų ne per tris dienas, o per tris mėnesius, jai tektų pirmiausia atlikti kai kurias įstatymuose numatytas procedūras.

Tačiau jaunai motinai užteko mažiau nei paros, kad pasiilgtų savo mažylio. Antradienį apie vidurdienį ji verkdama vėl pravėrė A.Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų duris.

Devyniolikametė maldavo atiduoti sūnų. Paėmusi į rankas pasiilgtą mažylį moteris glaudė jį prie savęs.

Klausiama 19-metė nedaug kalbėjo. Žinoma, kad ji sūnelį augina viena. Vaiko tėvas kartu su ja negyvena. Bet jauna motina turi tėvus, kurie gali padėti.

Devyniolikametė pripažino, kad šiuo metu yra labai sutrikusi, todėl jai reikėtų psichologo pagalbos.

Šalyje veikia 8 gyvybės langeliai. Iš jų Kaune – 2, o Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir Alytuje – po vieną.

Temos: 1 Kūdikis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min