Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuklesnį Klaipėdos biudžetą pajus visos sritys

Šios kadencijos Klaipėdos savivaldybės Etikos komisijai tenka rinktas kone kas mėnesį.
G.Kubiliūtės nuotr. / Planuojama, kad kitų metų uostamiesčio biudžetą sudarys apie 340 mln. Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos savivaldybės komitetuose jau aptariamos kitų metų biudžeto gairės.

Planuojama, kad kitų metų biudžetas grįš į 2006-ųjų lygį ir bus 15 proc. mažesnis nei šiemet – apie 340 mln. Lt. Šių metų pradžioje buvo patvirtintas 395 mln. Lt uostamiesčio biudžetas, vasarą jis buvo sumažintas iki 372 mln. Lt.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Aldonos Špučienės, labiausiai biudžetas mažėja dėl gyventojų pajamų mokesčio. Finansų ministerija prognozuoja, kad kitąmet Klaipėdoje bus surinkta apie 309 mln. Lt gyventojų pajamų mokesčio – tai daugiau kaip 100 mln. Lt mažiau nei šiemet. Dalis šio mokesčio atitenka savivaldybei.
„Tai bedarbystės, ekonominio „nusileidimo” pasekmė. Ką čia panikuosi, reikia mobilizuoti visus, mažintis apetitą, taupyti”, – sakė A.Špučienė.

Palies atlyginimus

Pasak jos, kuklesnis biudžetas palies kone visas gyvenimo sritis. Savivaldybei pavaldžiose mokyklose, darželiuose ir kitose biudžetinėse įstaigose atlyginimų fondas sumažės 5–10 proc. Sporto, kultūros, socialinės atskirties mažinimo programoms lėšos mažės 15 proc. Penktadaliu mažiau pinigų gaus visuomeninių organizacijų, klubų ir kitų kolektyvų parengtos programos.
Dešimtadaliu bus mažinamos ir biudžetinių įstaigų išlaidos ryšio, transporto paslaugoms, komandiruotėms, prekių įsigijimui. 

„Ženkliai sumažinti finansavimą siūlome investicijoms – detaliųjų planų rengimui, statyboms, rekonstrukcijoms, ilgalaikio turto įsigijimui. Šiemet tam buvo skirta 9,5 mln. Lt, o 2010 metais planuojame, kad liks tik dešimtadalis – 950 tūkst. Lt.”, – kalbėjo A.Špučienė. Tačiau be investicijų miestas neliks, arenos statyboms ir kitiems projektams lėšų bus gauta iš Europos Sąjungos fondų.

Tiesa, yra sričių, kurioms finansavimas didės. Planuojama, kad kitąmet dvigubai daugiau – 1 mln. Lt – bus skirta administracijos direktoriaus rezervo fondui. Šios lėšos naudojamos nenumatytiems atvejams: audrų padariniams šalinti, avarinės būklės pastatų patvarkymui, advokatų išlaidoms, jei prireikia atstovauti savivaldybę teisme, ir kitoms išlaidoms. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min