Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 22d. 12:30

Kultūrininkai kaltinami niokojimu

Kultūrininkai kaltinami niokojimu
KVAD nuotr. / Kultūrininkai kaltinami niokojimu

Uostamiesčio kultūrininkai kaltinami savavaliniu remontu saugomame pastate.

Kultūros vertybių apsaugos departamento Klaipėdos padalinio specialistai nustatė, kad senamiestyje veikiančiame „Kultūrpolyje“ buvo atliktas savavališkas remontas.

XVIII a. – XIX a. pastato, įrašyto į kultūros vertybių sąrašą remonto metu buvo sunaikinti 1972 m. restauruoti langai su kalto metalo detalėmis. Vietoj jų įstatyti modernūs stiklo paketo langai, neatitinkantys senųjų langų rėmų konstrukcijos ir grubiai disonuojantys šalia esantiems restauruotiems.

Padalinio vadovas Naglis Putekis „15min“ informavo, kad senovinių langų rėmų apkaustai buvo papraščiausiai išmesti, patys rėmai – sunaikinti.

Nustatyta, kad į kultūros vertybių registrą įrašyto pastato savavalį remontą vykdė 20-metis darbininkas A.Urbelis, turėdamas mėnesiui išduotą statybos darbų patentą.

Jis neturėjo ne tik leidimo remontui, bet ir specialaus atestato, leidžiančio dirbti kultūros paveldo objektuose. Todėl A. Urbeliui buvo surašytas administracinių teisių pažeidimo protokolas ir skirta 1000 litų bauda.

N.Puteikis stebėjosi, kad kultūrinei įstaigai vadovaujatis, šiuo metu viešintis užsienyje, Ignas Kazakevičius aiškino nežinojęs, kad remontuojant pastatą senamiestyje būtina gauti reikiamus leidimus.

Jis įpareigotas atkurti iki remonto buvusių langų rėmų formą ir detales.

Temos: 1 Naglis Puteikis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min