2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kultūros istorikei I.Lukšaitei įteiktas Švietimo ministerijos garbės ženklas

Kultūros istorikei Ingei Lukšaitei trečiadienį įteiktas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Garbės ženklas.
Ingė Lukšaitė
Ingė Lukšaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Mokslininkė apdovanota už lituanistikos puoselėjimą ir viso gyvenimo indėlį į humanitariką, trečiadienį pranešė ministerija.

„Ingė Lukšaitė yra iškili kultūros istorikė, sukaupusi didžiulę darbo patirtį bendrojo ugdymo mokykloje, mokslo institutuose, universitetuose ir Lietuvos mokslo taryboje. (...) Sveikiname ją už reikšmingus nuopelnus mokslui, švietimui bei kultūrai ir linkime sėkmingų tolimesnių darbų, o mes lauksime jų rezultatų“, – sveikindama mokslininkę sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

I.Lukšaitė yra ilgametė Lietuvos istorijos instituto vyriausioji mokslinė bendradarbė, taip pat dėstė įvairiuose Lietuvos universitetuose, aktyviai dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos veikloje, buvo Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pavaduotoja.

Mokslininkė nagrinėja Lietuvos XV–XVII a. kultūrą, knygos ir bibliotekų, reformacijos istoriją ir yra viena ryškiausių Lietuvos humanitarikos mokslininkių, paskelbusi daug reikšmingų darbų. Ji apdovanota Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Martyno Mažvydo ir Lietuvos mokslo premijomis.

„Šį ženklą priimu kaip dovaną tiems, kurie labai atsidavusiai dirba lituanistikos labui. Norėčiau padėkoti visiems, kurie randa idėjų „Tautinės mokyklos koncepcijoje“ ir bando jas sėkmingai įgyvendinti“, – sakė I.Lukšaitė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Garbės ženklas – ministerijos aukščiausias apdovanojimas, kiekvienais metais skiriamas Lietuvos švietimui ir mokslui nusipelniusiems asmenims pagerbti.

Pirmasis ministerijos Garbės ženklas paskirtas Meilei Lukšienei, I. Lukšaitės motinai, už indėlį reformuojant Lietuvos švietimo sistemą ir strateginių švietimo dokumentų, lėmusių pertvarkų eigą, parengimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min