Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros ministerija suplanavo neatidėliotinus Gedimino kalno tvarkymo darbus

Įėjimas į Gedimino pilies kalną
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įėjimas į Gedimino pilies kalną
Šaltinis: 15min
0
A A

Kultūros ministro įsakymu Kultūros ministerijoje įvyko sudarytos darbo grupės, skirtos parengti Gedimino kalnu stabilizavimo ir tvarkymo priemonių planą, posėdis, teigiama ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Posėdyje, kuriame dalyvavo ne tik šios komisijos nariai, bet ir gausus būrys archeologijos, geologijos ir paveldosaugos specialistų bei ekspertų, buvo pristatytas ir aptartas Gedimino kalno esamos būklės stabilizavimo ir konservavimo I–ojo darbų etapo programos projektas. Išklausytos specialistų nuomonės dėl laikino apsauginio stogo piliavietės aikštelės centrinėje dalyje, kuris turėtų apsaugoti kalną nuo neigiamo kritulių poveikio.

Iki šios dienos yra surinkta informacija apie per daugelį metų vykdytus Gedimino kalno įvairius tyrimo ir tvarkymo darbus.

Ministerijos pranešime teigiama, kad kultūros paminklo – Gedimino kalno esamos būklės stabilizavimo ir tvarkymo priemonių planas susideda iš dviejų etapų: I–asis etapas apima neatidėliotinus Gedimino kalno esamos būklės stabilizavimo,  II–asis – kultūros paminklo tvarkybos darbus.

I-jame Gedimino kalno stabilizavimo ir konservavimo darbų etape  numatyta atlikti  kritulių surinkimo ir šalinimo nuo Gedimino kalno sistemos remontą ir atnaujinimo bei Gedimino kalno aikštelėje ir šlaituose atsiradusių įgriuvų ir smegduobių likvidavimo bei pėsčiųjų tako dangos remonto darbus.

II-jame etape, remiantis archyvinių, archeologinių, geologinių, hidrogeologinių ir konstrukcijų tyrimų duomenimis turi būti parengtas ir įgyvendintas kompleksinis Gedimino kalno ir ant jo esančių Gedimino pilies bokšto ir kitų statinių ilgalaikio stabilizavimo, konservavimo ir restauravimo projektas (–ai) bei įdiegta nuolatinė Gedimino kalno ir jos inžinierinės infrastruktūros stebėjimo sistemą pagal kurios duomenis būtų laiku šalinami atsirandantys kalno šlaitų ir jo inžinierinės infrastruktūros defektai.

Iki šios dienos yra surinkta informacija apie per daugelį metų vykdytus Gedimino kalno įvairius tyrimo ir tvarkymo darbus. Surinkta medžiaga bus išnagrinėta archeologų, geologų ir inžinierių ir pagal pateiktas išvadas bus galima spręsti apie papildomų tyrimų būtinybę.

Lygiagrečiai su paminėtais darbais Kultūros ministerija tęsia valstybinės institucijos už Gedimino kalną juridinės atsakomybės formalizavimą ir žemės sklypo, reikalingo šio objekto priežiūrai ir tvarkymui suformavimo klausimų sprendimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min