Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros ministerijos rengtą 86 tūkst. Lt vertės konkursą laimėjo ministro patarėjos įmonė

Kultūros ministras Šarūnas Birutis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kultūros ministras Šarūnas Birutis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydama pateikti išvadą dėl galimo kultūros ministro Šarūno Biručio patarėjos Erikos Furman viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Kultūros ministerijos skelbtą 86 000 Lt vertės konkursą kultūros mecenavimo strategijai parengti laimėjo būtent šios už kultūros politikos prioritetų biudžeto klausimus atsakingos patarėjos įkurta įstaiga – Ateities visuomenės forumas.

„Situacija, kai ministerijos skelbiamus konkursus laimi su tos ministerijos aukščiausiais pareigūnais artimai susijusios ar jų valdomos įstaigos yra Lietuvoje vis pasitaikantis tipinis viešųjų ir privačių interesų painiojimo pavyzdys. Ar konkrečiu Š. Biručio patarėjos atveju padėtis yra būtent tokia, turėtų atsakyti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Aišku tai, jog E. Furman buvimas ministro patarėjos pareigose, kai tos pačios ministerijos skelbiamame konkurse dalyvauja jos įkurta įstaiga, sukuria pagrindą abejonėms dėl interesų konflikto egzistavimo“, – kreipimąsi komentavo A. Bilotaitė.

Seimo narė atkreipia dėmesį, jog pagal galiojantį Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą valstybės tarnyboje dirbantys asmenys privalo „vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra“, kaip numato šio įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punktas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min