Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 4d. 13:28

Kultūros paveldo komisija nepritarė KPD ataskaitai

Remigijus Šimašius ir Evelina Karalevičienė
Vilniaus m. savivaldybės nuotr. / Remigijus Šimašius ir Evelina Karalevičienė
Valstybinė kultūros paveldo komisija pranešė nepritarusi 2016 metų Kultūros paveldo departamento (KPD) ataskaitai.

Komisija konstatavo, kad ataskaitoje stokojama pagrindinių, su veikla susijusių problemų pateikimo ir jų sprendimo būdų, prioritetinių krypčių nustatymo, strateginio planavimo gairių ir siūlymų veiklai tobulinti įvardinimo. Kultūros paveldo departamento atstovai teigia, kad kritika jų atžvilgiu yra nepagrįsta ir kaltina komisiją politikavimu.

Neįsiklauso į pastabas

Kultūros paveldo komisija sako prieš nepritardama ataskaitai dar teikusi pastabas departamentui dėl veiklos ataskaitų turinio ir prašė papildyti dokumentą, tačiau KPD atsisakė tai padaryti.

Komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė teigia, jog nesutarimai su departamentu dėl metinių ataskaitų turinio „tęsiasi metai iš metų“.

„Jau pernai nurodėme punktus, į kuriuos jie turi atsižvelgti, ką konkrečiai ataskaitoje turi pateikti ir į ką atkreipti dėmesį. To šiemet nebuvo padaryta“, – BNS sakė E.Karalevičienė.

Ji pabrėžė, kad Valstybinės kultūros paveldo komisijos sprendimas nepritarti ataskaitai nėra teisiškai įpareigojantis kelti Kultūros paveldo departamento vadovų atsakomybę.

Komisija pasiūlė Kultūros ministerijai įpareigoti departamentą kitų metų ataskaitą teikti pagal išsakytas pastabas.

Pasak E.Karalevičienės, pagrindinė nesusikalbėjimo su Kultūros paveldo departamentu priežastis yra komunikacijos trūkumas.

„Jeigu mes norime teikti siūlymus ir rekomendacijas, mes turime žinoti, kas vyksta, kokios yra problemos, (...) o departamentas iki šiol labai vangiai bendrauja ir tiesiog nenori dalytis informacija“, – sakė komisijos pirmininkė.

Kultūros paveldo departamento ataskaitai nepritarusi Valstybinė kultūros paveldo komisija konstatavo, jog dokumentas nėra pakankamai išsamus. Departamento veikla vertinta pagal tarpinstitucinio bendradarbiavimo, specialiojo teritorijų planavimo, visuomenei svarbių statybų plėtros projektų viešinimo ir kultūros paveldo inventorizavimo kriterijus.

Komisija sako pastebėjusi, jog 2016 metais buvo baigtas rengti ir kultūros ministro buvo patvirtintas tik vienas specialiojo teritorijų planavimo dokumentas – Palangos miesto istorinės dalies teritorijos ir apsaugos zonos ribų planas ir tvarkymo planas. Vis dar nebaigti rengti Biržų pilies ir Vilniaus senamiesčio tvarkymo planai, rengiami jau beveik dešimtmetį.

Anot komisijos, kita opi problema yra užsitęsęs kultūros paveldo inventorizavimas, o nepakankamas bendradarbiavimas su visuomene aktualizuojant jai svarbius statybos plėtros projektus iššaukė nepasitenkinimą Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus veikla.

A.Skaistys: komisija politikuoja

Kultūros paveldo departamentas komisijos priekaištus atmeta.

Pasak departamento direktorės pavaduotojo Audriaus Skaisčio, Valstybinė kultūros paveldo komisija iš esmės prašo ataskaitoje analizuoti kultūros paveldo problematiką ir teikti siūlymus jai spręsti, tačiau tai turi daryti pati komisija.

„Komisija praktiškai paprašė už ją padaryti jos pačios darbą, – BNS sakė A.Skaistys. – Ji, gavusi iš mūsų statistinę informaciją, turi ją analizuoti ir teikti išvadą dėl mūsų darbo kokybės. Tai vietoje to, kad pati atliktų tą darbą, ji tiesiog nori mums perduoti užduotis“.

„Čia nėra pageidavimų koncertas. Jie negali mums nurodinėti, ką mes turime parašyti ataskaitoje. Mes turime steigėją Kultūros ministeriją, kuri mums gali pasakyti, ką ataskaitoje nurodyti“, – pridūrė jis.

Pareigūnas teigė, jog komisijos priekaištas dėl komunikacijos trūkumo taip pat yra nepagrįstas: „Mes tiesiog bendraujame su jais įstatymų nustatyta tvarka. Jie galbūt norėtų labiau betarpiško bendravimo, bet mes kaip viešojo administravimo institucija bendraujame pagal įstatymų nustatytą tvarką“.

Jis pabrėžė, jog Kultūros paveldo departamentas dėl įvairių priežasčių kartais tiesiog negali pateikti visos norimos gauti informacijos, o „kai kurie tai supranta kaip mūsų nenorą bendradarbiauti“.

„Mes matome tendencingumą ir politikavimą iš tos institucijos. Ne paslaptis, kad jos sudarymo principai yra tokie, jog į ją patenką asmenys iš politinių institucijų“, – sakė A.Skaistys.

Kultūros ministerija nurodė atsižvelgsianti į Valstybinės kultūros paveldo komisijos motyvus, kodėl nebuvo pritarta Kultūros paveldo departamento metinės veiklos ataskaitai.

„Tačiau Kultūros ministerija nori atkreipti dėmesį, kad Kultūros paveldo departamentas savo veiklą vykdo pagal metinius veiklos planus ir 2016 metams suplanuoti rodikliai buvo įgyvendinti“, – BNS pateiktame atsakyme nurodė ministerija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min