Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 6d. 09:45

Kultūros sostinė be A.Zuoko

Artūras Zuokas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Artūras Zuokas
Likus porai dienų iki kultūros sostinės metus pradėjusio fejerverkų ir prožektorių spektaklio, pradėta keisti viešosios įstaigos „Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) valdymo struktūra.

Prieš pat Naujuosius VEKS steigėjos Kultūros ministerija ir Vilniaus savivaldybė paskubomis pakeitė šios įstaigos įstatus – įtvirtinti kitokie VEKS tarybos formavimo principai ir grąžinama valdyba. „Įstaiga veikia daugiau kaip dvejus metus, per tą laiką įstatai keičiami jau trečiąkart“, – pabrėžė LŽ kalbinta VEKS direktorė Elona Bajorinienė.

Pagal ankstesnę tvarką VEKS tarybos nariai buvo paskirti iki pat kultūros sostinės metų ir įstaigos gyvavimo pabaigos, o dabar, perrašius įstatus, tarybos pirmininką Artūrą Zuoką bus galima pakeisti. „Steigėjai tarybos narius galės bet kada atšaukti ir paskirti. Taip pat atkuriama valdyba, kurią sudarys penki žmonės – 3 iš Vilniaus savivaldybės administracijos ir 2 iš Kultūros ministerijos“, – sakė E.Bajorinienė.

LŽ paprašyta paaiškinti permainų VEKS valdyme motyvus, įstaigos kuratorė Kultūros ministerijoje ministro patarėja Viktorija Vaitiekutė tiesiog siūlė laukti oficialių pranešimų. Kalbesnis buvo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, einantis ir VEKS programos renginių koordinavimo bei priežiūros komiteto pirmininko pareigas. Jo teigimu, VEKS taryba bus atsakinga už programos projektų meninę vertę, valdyba – už finansus. „Konstatuojama, kad VEKS administravimo veikla neefektyvi, todėl ir kuriama valdyba. Jos pagrindinė funkcija bus prižiūrėti lėšų skirstymo ir naudojimo procesus“, – aiškino G.Paluckas.

VEKS valdyboje savivaldybei atstovaus Kultūros ir ugdymo departamento direktorė Lijana Kairienė, savivaldybės tarybos sekretorius Paulius Paulionis bei projektų vyriausioji specialistė Renata Lisovska, Kultūros ministerijai – ministro patarėjai Liudas Šukys ir V.Vaitiekutė.

Šią savaitę bus pakeista ir VEKS taryba. Iki šiol pusę jos narių iš aštuonių sudarė Liberalų ir centro sąjungos atstovai, o pirmininko pareigas ėjo šios partijos lyderis buvęs sostinės meras A.Zuokas.

G.Palucko vertinimu, nieko nuostabaus, kad naujoji Kultūros ministerijos vadovybė į šią valdymo instituciją nori skirti sau politiškai artimesnius atstovus. „Naujasis pirmininkas jau numatytas, tačiau kol jis nepatvirtintas, nenoriu atskleisti pavardės“, – sakė G.Paluckas.

Dabartinės tarybos narė liberalcentristė Evalda Šiškauskienė tikino, kad partinė priklausomybė neturėjo įtakos tarybos veiklai. „Turbūt A.Zuoko personalija ne visiems patinka, todėl ir prikalbama būtų nebūtų dalykų. Kai sakoma, kad tarybos darbas neskaidrus ar kažkas pasisavino pinigus, skamba itin juokingai. Ką ten pasisavinsi – orą? Juk taryba turi tik patariamąjį balsą ir nieko nesprendžia“, – sakė ji.

Anot E.Šiškauskienės, kultūros sostinės reikalai priklausys ne nuo tarybos veiksmų ir sudėties, o nuo kultūrinei programai numatyto biudžeto, kurį naujoji valdžia sumažino nuo 42 mln. iki 25 mln. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Artūras Zuokas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:46
00:54
49:36

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min