TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros sostinių vardai – savivaldybėm su „razinkom“

Prie Šilutės uosto driekėsi vaišių stalai. 2010 m. spalio 2 d.
G.Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / ) Kultūros sostine tapusi Šilutės rajono savivaldybė žada daugybę renginių, tarp kurių ir jau tradicija tampantį žuvies virimo čempionatą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Per artimiausius metus Lietuvos Kultūros sostinių vardais didžiuosis ir dvi Vakarų regiono savivaldybės – Šilutės rajono bei Palangos.

Vakar Kultūros ministerija pranešė, kad šiemet šis titulas atitenka Šilutės kraštui, kitais metais Kultūros sostine taps Anykščiai, o 2013 metais – Palanga. Iš viso buvo pateiktos paraiškos iš 11 savivaldybių, tačiau laimėjo tos, kurios pasiūlė įdomiausias idėjas.

„Vertinome, kaip parengti savivaldybių projektai, kokias įdomias veiklas planuoja, žiūrėjome, kad nebūtų vien tik įprasti kasmetiniai renginiai. Savivaldybės, kurios pretenduoja į Kultūros sostinės vardą, turi turėti kokių nors „razinkų“, pasiūlyti išskirtinių renginių, skatinti kultūros integraciją, įtraukti naujas grupes į šią sferą ir panašiai“, – aiškino Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė.

Daugiakultūrinis išskirtinumas

Šilutės kraštas šiemet švenčia 500 metų jubiliejų, tad turi, ką parodyti gimtadienio proga. Kaip minėjo Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, visai Lietuvai žadama parodyti daugiakultūrinio krašto išskirtinumą.

Anot jos, bus stengiamasi dar labiau atskleisti Rusnės grožį, čia kaimo turizmo verslininkai surengs pažintinį turą „Pažink vandens gausmą Rusnėje“. Laukia daugybė koncertų, planuojama surengti tarptautinį menų simpoziumą ir išleisti dailės albumą „Vydūnnamis“. Šilutės viešoji biblioteka visus metus šilutiškius kvies sugrįžti ir dalyvauti renginių cikle „Tėviškėje prasideda žmogus“. Bus organizuojamas ir respublikinis žuvienės virimo čempionatas bei daugybė kitų renginių. 

„Žmonės turi atvažiuoti į Mažąją Lietuvą, o Šilutė bus tas tiltas į ją. Tai, kad šiemet tapome Lietuvos Kultūros sostine, mums yra pasididžiavimas ir didžiulė atsakomybė. Manau, kad įsigysime daug naujų bičiulių, bendraminčių“, – dėstė V.Griškevičienė.

Iš valstybės biudžeto šį titulą laimėjusiai savivaldybei skiriama apie 100 tūkst. Lt kultūriniams projektams įgyvendinti. Taip pat prisideda ir pačios savivaldybės. Šilutės valdžia tam skirs dar 200 tūkst. Lt.

Duoda ir ekonominę naudą

Kitąmet Kultūros sostinės vardą perimsiantis Anykščių rajono savivaldybė išsiskyrė tuo, kad į kultūrinį gyvenimą žada ypač įtraukti jaunimą. 

„Tai labai svarbu, nes reikia naujo požiūrio, žadinti kultūrinį gyvenimą. Jaunimas ne tik bus įtraukiamas, bet ir pats organizuos renginius“, – pasakojo Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja I.Seliukaitė.

2013 metais sostine tapsianti Palanga stengsis išsiskirti europinių tradicijų puoselėjimu. Anot I.Seliukaitės, užuomazgų ir dabar yra: per Kalėdas organizuojama Baltijos šalių eglučių alėja, per Velykas – margučių alėja. Europines tradicijas žada puoselėti ir Palangos Botanikos parkas, Gintaro muziejus. „Palanga stengsis pritraukti lankytojų ne tik per šiltąjį sezoną, bet ištisus metus. Tai kurortui bus naudinga ir ekonomine prasme“, – sakė I.Seliukaitė.

Lietuvos vakarų regione kultūros sostine jau teko būti Plungei – šis titulas jai buvo atitekęs prieš dvejus metus. Kaip minėjo Plungės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas, jų kraštui tai labai pasiteisino. „Tai davė postūmį rajonui, pas mus apsilankė daugiau turistų. Žinoma, krūvis buvo didžiulis. Tiems metams papildomai į Kultūros skyrių buvo priimtas vienas darbuotojas“, – teigė A.Viršilas. 


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min