Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kultūros veikėjams ir menininkams įteiktos vyriausybinės premijos (nuotraukos)

Penktadienį vyriausybinėmis premijomis apdovanoti kultūros veikėjai ir menininkai.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Premjeras A.Kubilius Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje už reikšmingus darbus Lietuvos kultūrai ir menui įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas nusipelniusiems kūrėjams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį premjeras Andrius Kubilius ir kultūros ministras Remigijus Vilkaitis už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui 12-ai meno kūrėjų įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Premjeras sveikindamas laureatus ne tik dėkojo už „nuostabias akimirkas, kai prisilietęs prie meno supranti, kad ne finansai ir biudžetas yra patys svarbiausi dalykai gyvenime, o būtent tos nuostabios menui skirtos akimirkos“.

„Yra galimybė Vyriausybei šiandien dar kartą pasakyti, kad ganėtinai didelis kuriančiųjų kritikos kiekis tenka būtent kultūros atžvilgiu vykdomai politikai, bet kultūra ir menas buvo ir lieka vienu svarbiausių Vyriausybės prioritetų, kas, deja, ne visada atsispindi biudžete. Tačiau nekilo klausimas, kad premijos palauktų geresnių laikų“, – sakė A.Kubilius.

Premijos įteiktos rašytojui Algimantui Anicetui Bučiui, lėlių teatro dailininkui ir režisieriui Rimantui Driežiui, muzikologui Viktorui Gerulaičiui, kino režisieriui Marijonui Giedriui, teatro režisieriui Aidui Giniočiui, dailininkui Eduardui Juchnevičiui, rašytojui Jakovui Grigorijui Kanovičiui, muzikologei Marijai Vidai Krakauskaitei, architektui Jonui Minkevičiui, dirigentui Vytautui Miškiniui, fotomenininkui Rimaldui Vikšraičiui, dailininkei Janinai Grasildai Žilytei.

Vyriausybės kultūros ir meno premija yra vienas garbingiausių pripažinimo ženklų Lietuvoje. Jos piniginė vertė – 44200 litų.

Šiuos iškilius kūrėjus Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai pirmininkauja Jonas Vytautas Bruveris, atrinko iš 43 pretendentų. Juos siūlė kultūros įstaigos, meno kūrėjų organizacijos ir Lietuvos meno kūrėjų asociacija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min