Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kunigai gina Palangos siaubo kambarius ir nuodėmingus olandus

Atrakcionų rengėjams šiemet teks ieškoti, kur prisiglausti.
Eriko Ovčarenko/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Atrakcionai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ilgametis karas dėl atrakcionų Palangos centre nesiliauja. Į jį įsitraukė ir žemę verslininkams išnuomojusios Kauno kunigų seminarijos vadovai. Dvasininkai pradėjo aiškinti, kad atrakcionai turi būtinai likti, nes duoda pelno seminarijai.

Valstybės saugomoje paminklosauginėje Palangos teritorijoje, kur atrakcionai atrodo kaip svetimkūnis, bendrovė „Leander LTU” šeimininkauja jau ketverius metus. Apie tai rašo „Lietuvos rytas“.

Olandai yra išsinuomoję Kauno kunigų seminarijai priklausantį pastatą ir jam priskirtą kone 90 arų ploto žemės sklypą. Palangos meras konservatorius Šarūnas Vaitkus savivaldybėje apsilankiusiam Kauno kunigų seminarijos rektoriui monsinjorui Aurelijui Žukauskui pranešė, kad tame sklype atrakcionų veiklai leidimas nebus išduodamas.

Olandus slegia nuodėmės

Jau dabar už važiavimą sunkiasvoriu transportu J.Basanavičiaus gatvėje, kitus pažeidimus olandams yra surašyti keturi administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Dėl savavališko atrakcionų įrangos montavimo, butaforinio pastato statybos paveldosauginėje teritorijoje atskirą tyrimą pradėjo Kultūros paveldo departamentas. Praėjusią savaitę atrakcionus montuojantis neblaivus Olandijos pilietis Kunigų seminarijai priklausančiame sklype išžagino šioje bendrovėje dirbančią lenkę. Dėl šio fakto iškelta baudžiamoji byla.

Pajamų gauna ir seminarija

Seminarijos vadovas tikino, kad apie nuomininkams reiškiamus priekaištus iš savivaldybės girdi pirmą kartą.

„Nematome nieko bloga, kad mūsų sklype veikia atrakcionai. Istoriškai jie būdavo statomi miesto aikštėse prie katedrų, kad miestiečiams ir jų vaikams teiktų džiaugsmą”, – kalbėjo monsinjoras ir priminė, kad ankstesniais metais Palangos valdžia leidimus išduodavo.

A.Žukauskas priminė, kad su bendrove „Leander LTU” pasirašyta ilgalaikė 10 metų žemės sklypo nuomos sutartis, pagal kurią įmonė įsipareigojo atstatyti čia sudegusį seminarijai priklausantį pastatą.

Pagal nuomos sutartį iš „Leander LTU” gaunami pinigai sudaro penktadalį visų Kauno kunigų seminarijos pajamų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min