Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 birželio 28d. 18:06

Kunigas A.Narbekovas: svarstant pagalbinį apvaisinimą, Bažnyčia gina žmogaus gyvybę

Kunigas Andrius Narbekovas
Youtube.com stopkadras / Kunigas Andrius Narbekovas
Lietuvos katalikų bažnyčios atstovas sako, kad Seimo antradienis priimtas konservatyvus Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, ribojantis embrionų skaičių, užkirto kelią „didžiausioms moralines problemas keliančioms blogybėms“.

„Bažnyčios pareiga yra ginti žmogaus gyvybę, ypač tą, kuri pati apsiginti negali“, – BNS antradienį sakė kunigas, bioetikos mokslų daktaras Andrius Narbekovas.

Pasak jo, Seimo komiteto siūlymas neriboti embrionų skaičiaus, leidžiant juos šaldyti, galėjo lemti tai, kad „daugiau gyvybių būtų prarandama negu būtų galima jų sulaukti gimstant“.

„Embrionas jau yra žmogaus gyvybė, atšildant embrionus daugiau kaip pusė jų žūsta“, – kalbėjo A.Narbekovas.

Parlamentas antradienį pritarė grupės parlamentarų siūlymui, kad embrionų turės būti sukuriama tiek, kiek vienu metu jų bus perkelta į moters organizmą, o sukurtų embrionų skaičius negalės viršyti trijų.

Seimas taip pat nepritarė trečiųjų asmenų lytinių ląstelių donorystei. Pasak A.Narbekovo, priėmus tokį pasiūlymą iš vaiko būtų atimta teisė žinoti savo biologinius tėvus. Kunigo teigimu, kai kurių politikų siūlyta preimplantacinė diagnostika būtų reiškusi, kad „atsiradus menkiausiam įtarimui embrionai būtų sunaikinami“.

Bažnyčios pozicija buvo eliminuoti iš įstatymo pačias didžiausias moralines problemas keliančias blogybes, – A.Narbekovas.

„Pagal Bažnyčios mokymą, gyvybės pradėjimas mėgintuvėlyje niekada nebus vertinamas kaip moralus, tačiau esamoje situacijoje, kada buvo svarstomi įvairūs projektai, Bažnyčios pozicija buvo eliminuoti iš įstatymo pačias didžiausias moralines problemas keliančias blogybes“, – BNS sakė A.Narbekovas.

„Bažnyčia daug kartų kreipėsi į Seimo narius, į visuomenę apginti embrioną, sakydama, kad gyvybės sunaikinimas yra didelis moralinis blogis. Kreipimasis į Seimo narius yra visiškai suprantamas, nes tokia yra ganytojų pareiga – jie turi ginti žmogaus gyvybę, juo labiau pačius Seimo narius, ypač tuos, kurie deklaruoja esantys katalikai, kad jie suprastų Bažnyčios mokymą ir neprisidėtų prie gyvybės sunaikinimo“, – pridūrė kunigas.

Kol pagalbinis apvaisinimas neįtvirtintas įstatymu, nevaisingos šeimos negali iš valstybės tikėtis gydymo išlaidų kompensavimo.

Be įstatymo, kuris reglamentuotų pagalbinį apvaisinimą, tokias procedūras teikia tik privačios medicinos įstaigos, kurios vadovaujasi 1999 metų sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl dirbtinio apvaisinimo tvarkos patvirtinimo“. Ministro įsakymas sukuriamų embrionų skaičiaus neribojo.

„Įstatymas, kuris sureguliuotų šitą sferą yra reikalingas“, – teigė A.Narbekovas.

Liberalaus reglamentavimo šalininkai sako, kad siekiant efektyvaus gydymo būtina išrinkti geriausią embrioną ir jį genetiškai ištirti. Pasak jų, priimtas įstatymas sumažins sėkmingų nėštumų skaičių.

2011 metų surašymo duomenimis, 77 proc. Lietuvos gyventojų išpažįsta Romos katalikų tikėjimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:28
06:25:38
26:24

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min