Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kunigui Juliui Sasnauskui paskirta valstybinė pensija

Julius Sasnauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kunigas Julius Sasnauskas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausybė su sovietų režimu kovojusiam kunigui Juliui Sasnauskui paskyrė pirmojo laipsnio valstybinę pensiją.

Ši pensija jam skiriama nuo rugsėjo 1 dienos.

Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), J.Sasnauskas pirmojo laipsnio valstybinės pensijos nusipelno kaip labiausiai pasižymėjęs neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvis – laisvės kovų dalyvis.

Minėtoji pensija skiriama piliečiams, kai jiems sukanka senatvės pensijos amžius arba kai jie yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 proc. ir daugiau darbingumo.

Šių metų vasario mėnesį Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba nustatė, jog J.Sasnauskas yra netekęs 60 proc. darbingumo.

J.Sasnauskas gimė 1959 metais Vilniuje. Anot SADM pateiktos pažymos, kurią parengė Pasipriešinimo dalyvių (rezistentų) teisių komisija, mokydamasis A.Vienuolio vidurinėje mokykloje jis pradėjo bendrauti su žinomais rezistentais Viktoru Petkumi ir Antanu Terlecku.

1976 metų lapkritį už 1920 metais žuvusių Lietuvos karių pagerbimą per Vėlines Rasų kapinėse milicininkų jis buvo sulaikytas ir sumuštas.

J.Sasnauskas buvo vienas iš Lietuvos laisvės lygos (LLL) įkūrėjų ir aktyvių narių, jis padėjo leisti pogrindinę antisovietinę spaudą, platino LLL dokumentus, kuriuose protestuota prieš Lietuvos okupaciją, rusifikaciją, psichiatrijos naudojimą politiniams tikslams.

1979 metais J.Sasnauskas buvo suimtas ir 1980 metais nuteistas pusantrų metų laisvės atėmimo bausme, papildomai skiriant penkerius metus tremties. Iš pradžių jis kalintas KGB kalėjime Vilniuje, vėliau ištremtas į Tomsko sritį.

Iš tremties paleistas 1986 metų birželį. 1987 metais J.Sasnauskas įstojo į kunigų seminariją, 1992 metais įšventintas į kunigus. Šiuo metu jis yra Vilniaus Šv.Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios kunigas, vienuolis pranciškonas, katalikų radijo „Mažoji studija“ vadovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min