Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 30d. 06:00

Kuoliukams pinigų nepagailėjo

Šie 62 metaliniai kuoliukai Pilies gatvėje savivaldybei atsiėjo 30 tūkst. Lt.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šie 62 metaliniai kuoliukai Pilies gatvėje savivaldybei atsiėjo 30 tūkst. Lt.

Vilniaus savivaldybė viešai deklaruoja, kad veržiasi diržus kaip įmanydama, tačiau išimčių pasitaiko. Tam, kad prekybininkų skveras Pilies gatvėje būtų aptvertas metaliniais apsauginiais kuoliukais, nepagailėta 30 tūkst. Lt mokesčių mokėtojų pinigų.

Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas iš savo rezervo Komunalinio ūkio departamentui spalio pabaigoje skyrė 30  tūkst. Lt, kad šis tarp Pilies, Didžiosios ir Latako gatvių esantį skverelį aptvertų 62 kuoliukais.

„15min“ paklaustas, ar ne per daug pinigų atseikėjo, V.Milėnas teisinosi, jog Komunalinio ūkio departamentas sudarė sąmatą, kiek kainavo pastatyti kuoliukus. „Net ir sunkmečiu reikia stengtis, kad senamiestis atrodytų padoriai. Kažkiek teritorijos jau buvo aptverta seniau, todėl reikėjo lygiai tokių pačių kuoliukų aptverti likusiai teritorijai, kad ji atrodytų tvarkinga, kad čia nestoviniuotų automobiliai“, – sakė V.Milėnas.

Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas aiškino, jog tokia yra ketaus kuoliukų kaina. „Kodėl tiek? Todėl, kad už tiek kuoliukus išlieja“, – lakoniškai kalbėjo A.Mikalauskas. Anot jo, vienas kuoliukas su pastatymu atsieina beveik 500 Lt, todėl pinigų suma susidarė nemaža. Kuoliukų statybos darbus atliko savivaldybės įmonė „Grinda“.

Vienoje pagrindinių sostinės gatvių esantis skveras šiemet gražinamas nebe pirmą kartą: rudens pradžioje jį papuošė naujos suvenyrų prekyvietės, dekoruotos Vilniaus vaizdais. Naujus prekystalius suvenyrų prekeiviai įsigijo savo lėšomis, tačiau liepiami Senamiesčio seniūnijos.

Atseikėjo nevienodai

Iš viso spalio 26 d. įsakymu iš savo rezervo V.Milėnas skyrė 81 tūkst. 400 Lt. Jis negailėjo pinigų metaliniams kuoliukams (30 tūkst. Lt) ar baikerių sezono uždarymui (4 tūkst. Lt), kuriame dalyvavo ir miesto meras Vilius Navickas, tačiau administracijos direktorius buvo dosnus ne visiems. Švietimo departamentui jis skyrė 23,5 tūkst. Lt – kur kas mažiau nei kuoliukams.

Vertinant lėšų skirstymą, Vilniaus Liepkalnio pagrindinei mokyklai turės užtekti 2,5 tūkst. Lt, kad ji apsirūpintų trūkstamais vadovėliais bei kompiuterine technika. Vilniaus Žygimanto Augusto mokykla klasių apšvietimui sutvarkyti gavo 2 tūkst. Lt, o Viršuliškių vidurinės mokyklos folklorinis ansamblis „Viršulis“ už 1,5 tūkst. Lt galės įsigyti instrumentų.

Paklaustas, kodėl tokia nelygybė, Administracijos direktorius paaiškino, jog rezervas tik oficialiai priklauso jam: „Iš tikrųjų pusė rezervo pinigų – 1 mln. Lt – priklauso tarybos nariams. Jie siūlo, kur reikėtų panaudoti pinigus, o jei jų siūlymus patvirtina kolegija, tuomet direktorius tik pasirašo įsakymą.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min