Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuprinių tyrimas baigtas

Nemaža dalis uostamiesčio moksleivių nešioja per sunkias kuprines.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Nemaža dalis uostamiesčio moksleivių nešioja per sunkias kuprines.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Uostamiestyje nemažą dalį mažųjų moksleivių žaloja kuprinės. Tokius rezultatus parodė visą kovą Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuro organizuota akcija, kurios metu buvo sveriami vaikai bei jų kuprinės.

Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklose specialistai svėrė 1–5 klasių mokinius bei jų kuprines, norėdami įvertinti, ar kuprinės nežaloja augančio vaiko. Kaip „15min“ sakė biuro direktoriaus pavaduotoja Ineta Pačiauskaitė, buvo pasverti 96 proc. vaikų iš visų uostamiestyje besimokančių pusseptinto tūkstančių 1–5 klasių moksleivių.

Optimaliausias variantas, kai kuprinė sveria dešimt procentų vaiko svorio, didžiausias leistinas svoris – iki penkiolikos procentų. Pavyzdžiui, jei vaikas yra 38 kg svorio, geriausiai, jei jis nešiotų 3,8 kg sveriančią kuprinę. Daugiausiai tokiam vaikui skirta kuprinė galėtų sverti apie 5 kg.

57 proc. vaikų kuprinių svoris buvo tinkamas, 36 proc. atitiko didžiausią leistiną svorį, o 7 proc. viršijo didžiasią leistiną ribą. „Septyni procentai yra gana didelis skaičius. Kai kurių vaikų kuprinių svoris leistiną normą viršijo net iki keturių kilogramų, – kalbėjo I.Pačiauskaitė. – Tačiau tai neparodo realios situacijos, manome, kad sunkias kuprines nešioja kur kas daugiau moksleivių.“

Anot pašnekovės, informacija apie akciją buvo plačiai paskleista, todėl tiek pedagogai, tiek tėveliai stengėsi, kad vaikai neštųsi lengvesnes kuprines. Akcijos organizatoriai mano, kad tai padėjo keisti vaikų įpročius. Tokią pat akciją planuojama organizuoti ir ateityje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min