Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kur dingo Artūro Zuoko ginklanešys Žilvinas Šilgalis?

Žilvinas Šilgalis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Žilvinas Šilgalis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Anksčiau tiesiog plaikstęsis viešojoje erdvėje Vilniaus mero Artūro Zuoko bendražygis ir parankinis Žilvinas Šilgalis jau kuris laikas yra tarsi išnykęs. Jo nebuvo Artūro Zuoko aplinkoje prieš prezidento rinkimus. Jo nėra ir su liberalcentristais, nors šios partijos sąraše į Europos Parlamentą Ž.Šilgalis įrašytas net trečiuoju numeriu. Kur dingo Ž.Šilgalis? Kai 15min.lt pradėjo domėtis, kur dingo Ž.Šilgalis, nebuvo galima rasti ne tik jo paties. Visi portalo kalbinti jo bičiuliai ir A.Zuoko aplinkos žmonės, vos pradėję kalbėti, nejaukiai nutildavo, lyg slėpdami kažką negražaus. Galiausiai paslaptį atskleidė tik A.Zuokas.

Ištikimas bendražygis dingo

Itin dėmesį mėgęs, šokių projekte dalyvavęs, kur suvaidino ne vieną daug diskusijų sukėlusį vaidmenį, buvęs Seimo narys ir ypač įtakingas A.Zuoko aplinkos žmogus Ž.Šilgalis pastaruoju metu tiesiog dingo. 2012 metais nepatekęs į Seimą politikas tapo Vilniaus tarybos nariu. Ir nors neužėmė jokių oficialių pareigų Vilniaus savivaldybėje, jis laikytas vienu artimiausių sostinės mero A.Zuoko bendražygių.

Tačiau Ž.Šilgalis nemojavo vėliavėle už A.Zuoko nugaros per Prezidento rinkimų debatus LRT televizijoje, nelaukė rinkimų rezultatų kartu su kitais bendražygiais triukšmingame restorane gegužės 12-osios naktį, nedalyvavo rinkimų į Europos Parlamentą kampanijoje. Nebuvo jo ir pastarajame Vilniaus tarybos posėdyje, kuris vyko gegužės 14 dieną. 

Tarybos Aplinkos komitetui Ž.Šilgalis pranešė, kad išvyksta ir jo nebus iki birželio. Net socialiniam tinklui „Facebook“ Ž.Šilgalis pastaruoju metu neturi laiko, paskutinis įrašas – balandžio 6 dienos atsisveikinimas.

Vaizdas iš „Facebook“/Paskutiniai Ž.Šilgalio įrašai socialiniame tinkle „Facebook“
Vaizdas iš „Facebook“/Paskutiniai Ž.Šilgalio įrašai socialiniame tinkle „Facebook“

Niekas nieko nežino?

Sužinoti, kur dingo Ž.Šilgalis, pasirodė nelengva. Pats politikas mobiliuoju telefonu nėra pasiekiamas. Vilniaus tarybos frakcijos „Taip“, kuriai ir priklauso Ž.Šilgalis, vadovas Kęstutis Nėnius teigė pastebėjęs, kad kolegos nėra, tačiau kur jis, atsakyti negalėjo. „Reikės pasiteirauti, kur jis dingo“, – pažadėjo K.Nėnius.

Liberalų ir centro sąjungos, kurios sąraše trečiuoju numeriu į Europos Parlamentą įrašytas ir Ž.Šilgalis, atsakingasis sekretorius Raimondas Lingys irgi nelabai turėjo ką pasakyti.

„Jis rinkimuose dalyvauja, bet ne taip aktyviai. Kadangi jis vis dėlto yra organizacijos „Taip“ atstovas, tai mes nelabai ir žinome, kaip jis dalyvauja. Jis yra mūsų sąraše ir kandidatuoja į Europos Parlamentą. Kiek aš žinau, jis yra išvykęs į tolimą kraštą, ten, matyt, semiasi patirties...“ – mįslingai nutęsė R.Lingys.

BFL/Mindaugo Vaičiulio nuotr./Žilvino Šilgalio šokis
BFL/Mindaugo Vaičiulio nuotr./Žilvino Šilgalio šokis

LiCS atsakingasis sekretorius užtikrino, kad jeigu laimės rinkimuose, Ž.Šilgalis tikrai grįš ir dirbs Europos Parlamente. Be to, esą, dabar jis pasireklamuoja internetinėje erdvėje, bet aktyviai rinkiminėje kampanijoje nedalyvauja.

Mokosi Australijoje

Vienintelis, galėjęs tiksliai pasakyti, kur šiuo metu yra ir ką veikia Ž.Šilgalis, buvo Vilniaus meras A.Zuokas. „Jis nusprendė pabaigti mokytis anglų kalbą, pasiėmė kelių mėnesių kursus, juk kalbos per savaitę ar net mėnesį neišmoksi. Jis turėtų jau po kelių dienų sugrįžti. Jis jau kartą ten buvo, mokėsi du mėnesius Australijoje. Dabar jau antras kartas, jis irgi Australijoje“, – sakė A.Zuokas.

Paklaustas, kodėl Ž.Šilgalis nedalyvavo A.Zuoko prezidentinėje rinkimų kampanijoje, meras tikino, kad jis neina jokių oficialių pareigų, nevadovavo rinkimų štabui.

Pasklidusius gandus, kad Ž.Šilgaliui yra iškelta baudžiamoji byla, A.Zuokas paskubėjo paneigti: „Nieko apie tai nežinau.“

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min