Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 13d. 17:52

Kur dingo Landsbergis?

Laisvės gynėjų dienos minėjimas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Vėliavos pakėlime V.Landsbergis stovėjo šalia A.Valinsko. Tačiau ar buvo profesorius posėdžių salėje, taip ir lieka neaišku.

Iškilmingame Seimo posėdyje Laisvės gynėjų dienai paminėti tikru detektyvu tapo Vytauto Landsbergio dalyvavimas.

Sąmyšį dėl V.Landsbergio dalyvavimo Seimo posėdyje išprovokavo Nepriklausomybės akto signatarė Laima Andrikienė. Iš tribūnos ji pareiškė nematanti, kur sėdi Atkuriamojo Seimo pirmininkas. Kaip žinoma, prof. V.Landsbergį daug kas vadina net Nepriklausomybės architektu, tad kalbėtoja nesuabejojo, kad salėje jis turi būti, tik pasakė tuo metu jo nepamačiusi.

Pasijuto nekviestas

Tuo tarpu išvakarėse V.Landsbergis, duodamas interviu portalui alfa.lt pareiškė, jog nežino, ar apskritai eis į Seimo posėdį. „Nekvietė į iškilmingą posėdį manęs,  nežinau ar eisiu. Ryte būtinai noriu spėti nuvažiuoti į kapines, popiet jau išskrendu į Strasbūrą“, – citavo pirmadienį V.Landsbergį alfa.lt.
Kadangi Seimo salėje šiandien buvo daugybė svečių, galbūt V.Landsbergio tiesiog nepavyko pamatyti? 15min.lt nusprendė išsiaiškinti: negi profesorius tikrai nebuvo pakviestas?

Žadėjo dalyvauti

Seimo pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė patikino, jog V.Landsbergiui buvę išsiųsti du kvietimai: vienas – į Briuselį, kitas – į jo biurą Vilniuje. Iš pastarojo gautas jo padėjėjos Genės Kurilienės atsakymas su padėka už kvietimą ir patikinimas, jog posėdyje profesorius būtinai dalyvausiąs.

Tą pati europarlamentaro padėjėja pakartojo ir portalui 15min.lt.  „Ir jis tikrai turėjo būti posėdyje, nes iš biuro sakė einąs kaip tik ten“, – sakė G.Kurilienė. Tačiau ji pati salėje nebuvo, tad dėti galvos, kad profesorius tikrai dalyvavo Seimo iškilmėse, negalėjo.

Kvietimas – be pavardės

Ar jie mane kvietė, taip ir nesupratau, – V.LandsbergisTačiau galime būti ramūs: valstybės Vėliavos pakėlime, kuris vyko tuoj pat po posėdžio, V.Landsbergis tikrai dalyvavo. Ir net stovėjo šalia Seimo pirmininko Arūno Valinsko – tai matyti ir 15min.lt nuotraukoje. Tik apie Seimo posėdžio salę kažkodėl nutylėjo. Tačiau netylėjo paklaustas apie jam skirtą kvietimą, o šis, anot profesoriaus, buvo gal ir ne visai tinkamas.

„Buvau aš ir Seime, ir keliant vėliavą, – 15min.lt sakė V.Landsbergis. –  Susitikau su žmonėmis. O ar jie (Seimas – aut.past.) mane kvietė, taip ir nesupratau. Radau tokį popierių anoniminį, be pavardės. Gal man, o gal kokiam praeiviui“...

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min