Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kur gyventi išėjus į pensiją? Lietuva patenka į pigiausių pasaulio valstybių penkiasdešimtuką

Piniginė
123rf.com nuotr. / Piniginė
Šaltinis: 15min
2
A A

Time.com sudarė pigiausių ir patraukliausių gyventi senatvėje pasaulio valstybių penkiasdešimtuką. Pirmoje vietoje atsidūrė Pietą Afrikos Respublika (PAR). Lietuva užėmė 48 vietą, mūsų valstybę pagal pigumą aplenkė visos kaimynės.

Time.com įvertino valstybių gyventojų perkamąją galią (kainų lygį ir vidutines pajamas), būsto nuomos kainų indeksą, maisto ir paslaugų kainas. Visa tai lyginta su Niujorko kainų lygiu. Duomenys paimti iš duomenų bazės „Numbeo“.

50. Baltarusija. Šioje valstybėje gyventojų santykinė perkamoji galia 59,9 proc. mažesnė nei Niujorke. Būsto nuoma 85 proc. pigesnė. Maistas pigesnis 67 proc, o paslaugos 59,5 proc.

123rf.com/Minskas
123rf.com/Minskas

Time.com skaičiavimu, kasdienėms išlaidom Baltarusijoje pakanka 450 dolerių. Panašios sumos reikėtų būsto nuomai Minsko centre. 1 tūkst. dolerių per mėnesį pakaktų gyventi nejaučiant didelių nepatogumų.

49. Peru. Santykinė perkamoji gyventojų galia čia 46,3 proc. žemesnė nei Niujorke. Nuoma pigesnės 84,4 proc. Maistas pigesnis 61,5 proc., o paslaugos 58 proc.

Gyvenant Peru sostinėje Limoje vienam žmogui per mėnesį prireiktų 490 dolerių. Dar 427 dolerių reiktų vieno miegamojo buto nuomai netoli sostinės centro. Ši vieta patraukli dėl savo grožio ir geografinės padėties. Šalis ribojasi su Brazilija, Bolivija, Ekvadoru ir Kolumbija.

48. Lietuva. Gyventojų santykinė perkamoji galia 38 proc. žemesnė nei Niujorke. Būsto nuoma pigesnė 85 proc. Maistas Lietuvoje 62 proc. pigesnis, o už paslaugas tektų mokėti 53 proc. mažiau.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Apglėbtas šalčio Vilnius paskendo besileidžiančios saulės spinduliuose
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Apglėbtas šalčio Vilnius paskendo besileidžiančios saulės spinduliuose

Time.com Lietuvą pristato kaip Rytų Europos valstybę, kurioje gyvena 2,9 mln. žmonių ir kuri ribojasi su Baltarusija, Lenkija ir Latvija. Tekste pamiršta paminėti Rusija. Taip pat stebina kita informacija apie mūsų šalį. Nurodoma, kad Lietuva žinoma savo metalo apdirbimo pramone ir gaminamais televizoriais.

47. Kroatija. Santykinė perkamoji galia čia 36 proc. žemesnė nei Niujorke. Būsto nuoma net 90 proc. pigesnė, maistas 59 proc., o paslaugos 51 proc. pigesnės.

Ši šalis išskirtinė savo grožiu ir santykinai mažomis kainomis. Ypač išsiskiria būsto nuomos kainos. Pavyzdžiui, Zagrebe buto su vienu miegamuoju nuomos kaina mėnesiui siektų vos 356 dolerius.

46. Marokas. Gyventojų santykinė perkamoji galia 51 proc. žemesnė nei Niujorke. Būsto nuoma čia 86 proc. pigesnė. Maistas kainuoja 65 proc., o paslaugos 61 proc. pigiau.

Tai šiaurinės Afrikos dalis, kuri ribojasi su Alžyru ir yra visai greta Ispanijos ir Gibraltaro. Šalyje gyvena 33,3 mln. žmonių. Sostinėje Rabate vienam asmeniui būstui ir kitoms išlaidoms pakaktų apie 750 dolerių per mėnesį.

45. Latvija. Santykinė gyventojų perkamoji galia čia 37 proc. žemesnė nei Niujorke. Būsto nuoma 87 proc. pigesnė. Maistas 64 proc., o paslaugos 52 proc. pigesnės.

Shutterstock nuotr./Ryga (Latvija)
Shutterstock nuotr./Ryga (Latvija)

Latvija taip pat pristatoma kaip Rytų Europos šalis greta Lietuvos ir Rusijos, kurioje gyvena mažiau nei 2 mln. žmonių, iš kurių 32 proc. yra vyresni nei 55 metų amžiaus. Latvijoje gyventi būtų du kartus pigiau nei Niujorke.

Toliau pagal pragyvenimo pigumą šalys rikiuojasi tokia tvarka:

44. Portugalija.

43. Egiptas.

42. Armėnija.

41. Filipinai.

40. Bangladešas.

39. Rusija. Šios šalies gyventojų santykinė perkamoji galia 43 proc. mažesnė. Būsto nuoma čia 85 proc. pigesnė. Maistas kainuoja 66, o paslaugos 60 proc. mažiau.

„Sputnik“/„Scanpix“ nuotr./Maskva
„Sputnik“/„Scanpix“ nuotr./Maskva

Rusija pristatoma kaip vidutiniokė šiame pigiausių šalių penkiasdešimtuke. Atkreipiamas dėmesys, kad vertinamas visos šalies kainų statistinis vidurkis, todėl gyventi Maskvoje būtų kur kas brangiau nei provincijoje.

38. Vengrija.

37. Sirija. Šalies gyventojų santykinė perkamoji galia 74 proc. žemesnė nei Niujorke. Ji žemiausia tarp visų čia įvardintų 50 šalių. Būsto nuoma pigesnė 91 proc. Maistas pigesnis 72, o paslaugos 69 proc.

Nurodoma, kad ši karo nualinta šalis šiuo metu yra itin pigi ir tiktų tiems, kurie nori kuo daugiau sutaupyti, bet tai tikrai ne pati patraukliausia vieta gyventi. Doleris čia gali daug, tačiau vietinė ekonomika sugriauta, galimybės uždirbti menkos, šalies saugumo lygis itin žemas.

36. Slovėnija.

35. Vokietija.

34. Tunisas

33. Ispanija.

32. Estija. Gyventojų santykinė perkamoji galia 20 proc. žemesnė. Būsto nuoma 87 proc. pigesnė. Maistas kainuoja 61, o paslaugos 51 proc. pigiau.

123rf.com nuotr./Talinas
123rf.com nuotr./Talinas

Estija ribojasi su Suomija ir Rusija. Ji garsėja savo elektronikos pramone ir medžio apdirbimu. Tai šalis, kurios gyventojų perkamoji galia (uždirbami pinigai lyginant su vietinėmis kainomis) yra tikrai gera.

31. Turkija.

30. Brazilija.

29. Gruzija.

28. Nepalas.

27. Albanija.

26. Juodkalnija.

25. Alžyras.

24. Ukraina.

23. Azerbaidžanas.

22. Meksika.

21. Rumunija.

20. Bulgarija.

19. Graikija.

18. Serbija.

17. Malaizija.

16. Čilė.

15. Moldova.

14. Pakistanas.

13. Kolumbija.

12. Lenkija. Gyventojų santykinė perkamoji galia 26 proc. mažesnė. Būsto kaina 88 proc. mažesnė. Maistas pigesnis 69 proc., o paslaugos 61 proc.

Vaido Mikaičio nuotr./Turgaus aikštė Varšuvos senamiestyje
Vaido Mikaičio nuotr./Turgaus aikštė Varšuvos senamiestyje

Lenkijos gyventojų perkamoji galia yra viena didžiausių iš lyginamų valstybių. Tai lemia nemaži uždarbiai ir gana mažos maisto, paslaugų ir būsto nuomos kainos. Lenkijoje gyvena 38,6 mln. gyventojų. Šalis žinoma dėl savo metalo pramonės, anglies gavybos.

11. Bosnija ir Hercegovina.

10. Makedonija.

9. Čekija.

8. Paragvajus.

7. Omanas.

6. Zambija.

5. Kazachstanas.

4. Saudo Arabija.

3. Kosovas. Vietos gyventojų santykinė perkamoji galia yra 34 proc. mažesnė. Būstas šioje valstybėje itin pigus – vidutiniškai 91,5 proc. pigesnis nei Niujorke. Maistas čia kainuoja 76, o paslaugos 73 proc. pigiau.

Kosovas ribojasi su Serbija, Albanija ir Makedonija. Šalyje gyvena mažiau nei 2 mln. žmonių. Sostinėje Prištinoje vieno miegamojo butą išsinuomoti galima vos už 275 dolerius per mėnesį.

2. Indija. Gyventojų santykinė perkamoji galia 21 proc. mažesnė nei statistinio Niujorko gyventojo. Nuoma čia 95 proc. pigesnė ne Niujorke. Maistas 74 proc., o paslaugos 75 proc. pigesnės.

Indijoje gyvena 1,25 mlrd. gyventojų. Čia gyvenimas iš tiesų pigus. Kalkutoje vienam žmogui mėnesiui pakaktų 285 dolerių.

1. PAR. Vietos gyventojų santykinė perkamoji galia yra 27 proc., aukštesnė nei statistinio Niujorko gyventojo. Būsto nuoma čia 87,5 proc. pigesnė. Maistas kainuoja 71 proc., o paslaugos 66 proc. pigiau.

123rf.com nuotr./Keiptaunas, PAR, vilioja banglentininkus
123rf.com nuotr./Keiptaunas, PAR, vilioja banglentininkus

Tai pigiausia valstybė gyventi išėjus į pensiją. Maisto kainos čia žemiausios iš visų 50 išvardintų valstybių. Nuoma taip pat nėra brangi. Vieno miegamojo butas Durbane kainuotų 280 dolerių per mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min