Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kur ir kada vyks mažumų eitynės ir kiti „Baltic Pride“ renginiai

Baltic Pride eitynių žemėlapis
Organizatorių iliustr. / Oficiali Baltic Pride nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Vilniuje rengiamos didelį rezonansą sukėlusios seksualinių mažumų eitynės.

Įvairių TV laidų apklausų duomenimis, eitynėms pritaria tik 10 proc. Lietuvos gyventojų. Kitais duomenimis, eitynėms nepritaria trys ketvirtadaliai šalies gyventojų.

Leidimas renginiui duotas po ilgų teisinių ginčių, sukėlusių nepasitenkinimo bangą Europos žiniasklaidoje. Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas baiminosi galimų neramumų ir teigė negalinti užtikrinti 350 dalyvių saugumo. 

Vis dėlto penktadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą dėl galimų neramumų sustabdyti eitynėms išduoto leidimo galiojimą.

Apsauga. Paskaičiuota, kad iš viso renginio saugumui užtikrinti bus skirta beveik 200 000 Lt. (tačiau į biudžetą jie sugrįš, nes į eitynes atvykę turistai dosniai moka už viešbučius, maitinasi restoranuose ir t.t.).

Planuojama, kad renginiui Vilniuje bus sutelkta iki 800 policijos pareigūnų, o transporto ir žmonių judėjimas bus ribojimas. Jau penktadienio vakarą iš aikštelės prie „Forum Palace“ buvo išvaryti visi automobiliai. Eitynių zona aptverta apsaugine tvora.

Malda Katedros aikštėje. Vilniuje Katedros aikštėje šeštadienį 10 val. rengiama maldos akcija, nukreipta prieš eitynes. Susirinkę eitynių priešininkai kalbės rožinį, nors oficialus leidimas protestui prieš gėjų ir lesbiečių eitynes nėra duotas.

Monsinjoras Alfonsas Svarinskas sakė, kad Katedros aikštėje ir melsis, giedos giesmes, kad atkreiptų dėmesį, jog gėjai kelia grėsmę lietuvių tautai. Aršesni priešininkai sakė, kad tokiu būdu sieks maldomis apsaugoti Lietuvą nuo „homoseksualų antplūdžio“.

Eitynių vieta ir laikas. Eitynės „Už lygybę“, kurios yra renginio „Baltic Pride“ dalis, šeštadienį, 12 val. prasidės Upės gatvėje, aikštelėje prie pramogų centro „Forum Palace“, tęsis Upės gatve link automobilių stovėjimo aikšteles prie „Olimpic Casino“ (prie Baltojo tilto).

Renginio organizatorių teigimu, eitynėse dalyvaus Lietuvos gėjų lygos, Tolerantiško jaunimo organizacijos, tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ atstovai. Apie dalyvavimą eitynėse taip pat yra pranešę Olandijos ambasadorius Lietuvoje ir Švedijos Europos Sąjungos reikalų ministrė.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min