Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kur krizė, jei valdžia dar turi už ką išgerti ir kuo užkąsti?

Reinoldijus Šarkinas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Reinoldijus Šarkinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Net per oficialiai paskelbtą taupymo vajų valdžios įstaigos ne tik neatsisako statybų, perka baldus ar virtuvės įrangą, bet ir samdo virėjus bei padavėjus, kurie aptarnauja valdininkus.

Iki kovo vidurio visos valstybės institucijos Viešųjų pirkimų tarnybai privalėjo pateikti 2010 metų viešųjų pirkimų planus, rašo „Lietuvos rytas“.

Panagrinėjus kai kuriuos naujus valdininkų užmojus matyti, jog ministerijos ir kitos valdžios įstaigos dar nėra linkusios taupyti.

Gėrimams skiria tūkstančius litų

Kone visos ministerijos yra numačiusios pirkti restoranų paslaugas, taip pat įvairius maisto produktus. Tiesa, kiek mokesčių mokėtojams atsieis svečių vaišės, skelbia vos viena kita institucija. Bene kukliausiai savo svečius ketina sutikti kultūros ministras Remigijus Vilkaitis.

Ministro atstovų teigimu, per mėnesį kavai, arbatai, vaisvandeniams ir sausainiams planuojama išleisti ne daugiau kaip 100 litų.

Be to, maitinimo paslaugoms numatyta ne daugiau kaip 15 tūkst. litų per metus. Didžiausios reprezentacinės išlaidos planuojamos Užsienio reikalų ministerijoje. Vien šios ministerijos administracija per metus maisto prekėms ketina išleisti per 84 tūkstančius litų, o gėrimams – bemaž 72 tūkst. litų. Neįtikėtina, bet kavos aparatų nuomai planuojama išleisti per 87 tūkst. litų. Kas slepiama po šiuo skaičiumi, ministerijoje niekas paaiškinti negalėjo.

URM išlaidų čempionė

Nemenkas išlaidas restoranų, viešbučių paslaugoms, įvairiems suvenyrams yra numatę ir kiti Užsienio reikalų ministerijos padaliniai. Pavyzdžiui, ministerija paskelbė, kad Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamentas 20 tūkst. litų ketina išleisti kosmetinėms, 50 tūkst. – avalynei, 20 tūkst. – diržams.

Tai išgirdusi departamento direktorė Raimonda Murmokaitė neslėpė nuostabos ir suskubo aiškintis: „Įsivėlė apmaudi klaida. Tai yra Konsulinio departamento išlaidos. Jos susijusios su traukiniais, kelionėmis, tranzitu, kitokiais konsuliniais dalykais.“

Banke valgyti – patogiau?

Tačiau net turtingiausių ministerijų pirkiniai neprilygsta platiems Lietuvos banko mostams. Kaip matyti iš 2010 metų viešųjų pirkimų plano, bankininkų pietūs vis dar yra visos valstybės rūpestis.

Lietuvos bankas yra numatęs šįmet už 4 tūkst. litų nupirkti gyvų žuvų, mėsos ir mėsos produktams skirti 8 tūkst., paruoštai ir konservuotai žuviai – 10 tūkst., konservuotiems vaisiams ir daržovėms – 7 tūkst., pieno produktams – 4 tūkst., duonai ir pyrago gaminiams – 8 tūkst. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min