TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurčiųjų mokykla – tarp kelių „auklių“

Viceministro V.Bacio (viduryje) teigimu, nesusitarus su savivaldybe, Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla kurį laiką būtų pavaldi ministerijai.
A.Kripaitės nuotr. / Viceministro V.Bacio (viduryje) teigimu, nesusitarus su savivaldybe, Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla kurį laiką būtų pavaldi ministerijai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje neramios nuotaikos - iki šiol neaišku, kam ji turi priklausyti panaikinus apskritis.

Dėl šios švietimo įstaigos, kuria rūpinosi Klaipėdos apskrities viršininko administracija, į uostamiestį atvyko švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. Pagal numatytą reformą, šia mokykla turėtų rūpintis savivaldybė, tačiau šioji prašo išspręsti finansavimo klausimus.
„Daug metų miname ministerijos slenkstį, aiškindami, kad mokykla, kur mokosi kurtieji, yra ypatinga ir finansavimo skaičiavimo metodika pagal mokinio krepšelį mums yra netinkama“, – sakė mokyklos direktorė Edita Andrijauskienė.

Savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Nijolė Laužikienė tvirtino, kad pirmiausia turi būti išspręstas įstaigos finansavimo klausimas, savivaldybė mokyklos tikrai nesikrato.„Vyriausybė turi išspręsti specialiosios mokyklos finansavimo klausimą, nes tai specifinė mokykla, joje vaikai ne tik mokosi, bet ir gyvena“, – teigė ji. Vaiko išlaikymas šioje įstaigoje kainuoja kelis kartus daugiau nei paprastoje mokykloje. Iš 32 čia besimokančių vaikų – beveik pusė yra iš kitų savivaldybių.

Anot V.Bacio, jei nebus susitarta su savivaldybe, ši mokykla kurį laiką bus pavaldi ministerijai.
„Kol nesuderinsime veiksmų su savivaldybe, ši mokykla, kaip ir profesinės ar konservatorijos, bus pavaldi ministerijai“, – teigė jis. Viceministras pažadėjo aplankyti ir pačią mokyklą, įsikūrusią Smiltelės gatvėje.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min