Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 3d. 11:03

Kūrėją primins nauja paroda

Klaipėdos dailės parodų rūmuose atidaroma Izidoriaus Žilinsko (Dzido) kūrybos paroda.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdos dailės parodų rūmuose atidaroma Izidoriaus Žilinsko (Dzido) kūrybos paroda.

Antradienį Klaipėdos dailės parodų rūmuose atidaroma Dzido (Izidoriaus Žilinsko. 1952-2008 m.) tapybos paroda.

Kaip prisimena jo kolegos, Dzidas nebuvo toks dailininkas, kuris dienų dienas sėdi prie teptuko. Tiek laiko jis neturėjo. Nors buvo ypatingai kruopštus, jo kūriniai dažniausiai buvo proginiai. Juose buvo ir sarkazmo, ir naujų formų ir medžiagiškumo imitacijų ir simbolių. Kartais atrodydavo, kad jis piešia kaskart iš naujo tą patį paveikslą, ir vis jo neįveikia. Tarsi nuolatinė kova su primygtinai pasąmonės siūlomais vaizdiniais.

Nuo trečio kurso Dzido gyvenimas ypatingai gražiai susiliejo su Klaipėda, su Dailės akademija, su jūra ir audra. Tad baigęs studijas, atvyko dirbti  į pajūrį, į Paminklų restauravimo–konservavimo institutą. Jaunam architektui nereikėjo aiškinti, kas yra architektūros paminklas, jis žinojo daugiau. Sėkmingai įsijungė į Klaipėdos dramos teatro restauracijos kūrybinę grupę, ekspozicinius planšetus piešė anglimi. Tačiau niekas nežino, kodėl taip sukasi gyvenimo kelias: praradimai ir išsiskyrimai lydėjo ir jį.

„Šiandien mes turime Dzido darbus. Žinome, ko jie verti. Žinome, kad tai PostPost modernizmo paskutinė pakopa prieš įžengiant pasauliui į instaliacinį meną, kuriame galima instaliuoti viską, kas po meninio akto vėl tampa gyvenimo nieku“, – teigė kūrėjai.

Izidoriaus Žilinsko kūrybos paroda atidaroma antradienį, 17.30 val. ir veiks iki lapkričio 16 d.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min