Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuriamas pirmas darželis senukams

Senolis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Senolis
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Šiaulių senelių globos namuose ketinama atidaryti kelių vietų darželį, kuriame garbaus amžiaus žmones būtų galima palikti parai, savaitei ar mėnesiui.

Senukų darželis kuriamas siekiant bent retkarčiais pagelbėti artimiesiems, kurie nė dienai negali nuo jų atsitraukti. „Nuolat susiduriu su žmonėmis, kuriems tenka prižiūrėti savimi nebegalintį pasirūpinti artimą žmogų. Tačiau kartais prireikia dienai kitai ar ilgėlesniam laikui kur nors išvykti, kad ir aplankyti užsienyje gyvenančių vaikų arba pailsėti. Mintis apie tokius žmones ir paskatino mane kreiptis į miesto savivaldybę bei prašyti, kad leistų įsteigti tris vietas laikinai senukų globai“, – LŽ sakė Šiaulių miesto savivaldybės globos namų direktorė Danutė Akaveckienė.

Tai būtų pirmoji tokia vieta Lietuvoje. D.Akaveckienė tikino ieškojusi, iš ko galėtų pasimokyti laikinosios senelių priežiūros įforminimo, bet taip ir neradusi. „Yra galimybė senuką laikinai priežiūrai patikėti slaugos ligoninėms, bet tam reikia gauti gydytojo siuntimą, reikalingas ir globos skyrių specialistų sprendimas. Tačiau kol sutvarkomi visi dokumentai, neretai atsitinka taip, kad pagalbos nebereikia“, – sakė D.Akaveckienė.

Nuo lapkričio 1–osios Šiaulių globos namuose senelių darželiui numatytos trys vietos. Senukai čia būtų globojami iki mėnesio. Už dienos priežiūrą artimieji ar jie patys turėtų mokėti 45 litus, per mėnesį tai kainuotų 1395 litus. Beje, už ilgalaikę senelių priežiūrą šiuose namuose Šiaulių savivaldybė moka 1930 litų per mėnesį.

Būsimojo senelių darželio likimas priklausys nuo Šiaulių miesto tarybos verdikto šį ketvirtadienį. Kadangi tokios paslaugos įteisinimui entuziastingai pritarė beveik visi tarybos komitetai, D.Akaveckienė neabejojo, kad jos vadovaujama įstaiga tikrai galės priimti senelius laikinai globoti.

Šiaulių savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Aušra Gailiūnienė LŽ džiaugėsi, kad šiauliečiams itin palanku tai, kad į senelių darželį globojamieji galės patekti tuoj pat be jokių kliūčių. „Kartais atsitinka, kad artimieji patys suserga, patenka į ligoninę, senukų prižiūrėti nebebūna kam. Tokiais atvejais ir turėtų pasitarnauti laikiną globą steigiantys globos namai“, – akcentavo socialinės priežiūros specialistė.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min