Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 spalio 19d. 09:00

Kurie vienmandačių apygardų kandidatai antrajame rate jau yra ramūs dėl vietos Seime?

Išankstinis balsavimas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Išankstinis balsavimas

Kol vieni kandidatai į Seimą antrojo rinkimų rato vienmandatėse apygardose laukia su nerimu, kiti gali jaustis ramiai: aukšta vieta partijos daugiamandatės apygardos sąraše ir partijų sąrašus reitingavusių rinkėjų dosnumas jiems jau užtikrino vietą Seime.

Kitaip tariant, balsuodami už vietą per daugiamandatės apygardos sąrašą jau užsitikrinusį kandidatą žmonės atiduoda balsą ne tik už jį, bet ir už partiją. Jei toks kandidatas laimės ir rinkimus vienmandatėje apygardoje, partijos sąrašas „pasistums“ ir vieta Seime atiteks pirmajam dabar „už brūkšnio“ esančiam daugiamandatės apygardos sąrašo nariui.

Pavyzdžiui, socialdemokratų kandidatas Algirdas Butkevičius jau gali būti ramus dėl vietos Seime: socialdemokratų rinkėjai jį išreitingavo į pirmą vietą sąraše. Jei jis antrajame rinkimų rate triumfuos Vilkaviškyje, į Seimą pateks pirmasis dabar už sąrašo ribos esantis kandidatas – Bronius Bradauskas.

Jei A.Butkevičius antrajame rinkimų rate triumfuos Vilkaviškyje, į Seimą pateks pirmasis dabar už sąrašo ribos esantis kandidatas – B.Bradauskas.

Jei antrasis rinkimų ratas bus sėkmingas ir Sūduvos apygardoje kandidatuojančiam Juozui Olekui, taip pat jau patekusiam į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą, į Seimą pateks ir Marija Aušrinė Pavilionienė.

Iš viso antrajame rate 68 apygardose susirems 136 kandidatai: trijose apygardose nugalėtojai paaiškėjo jau po pirmojo turo. Tarp kandidatų – 42 konservatoriai, 40 „valstiečių“, 21 socialdemokratas, 12 liberalų, 5 „darbiečiai“, 4 „tvarkiečiai“, 5 save išsikėlę kandidatai ir 7 kitų partijų atstovai.

Seime vietą jau yra užsitikrinę 38 vienmandatėse apygardose antrajame rate kovosiantys kandidatai: jie garantuotai pateks į Seimą net pralaimėję antrame rinkimų rate savo apygardose.

Dar 34 kandidatai vienmandatėse apygardose turi galimybę ir pralaimėję patekti į Seimą per sąrašą, bet tik tuo atveju, jei rinkimai vienmandatėse apygardose sėkmingai susiklostys jų partijos kolegoms. Tuo tarpu 64 kandidatai, norėdami būti Seime, antrąjį turą laimėti privalo – net teorinės galimybės patekti per daugiamandatės apygardos sąrašą jie nebeturi.

Norite sužinoti, kokia situacija yra su jūsų apygardos kandidatais? Pasitikrinkite sąraše žemiau.

Naujamiesčio (Nr.1) apygarda

Abu kandidatai šioje apygardoje antrajame rate – konservatorius Žygimantas Pavilionis ir liberalas Virgilijus Alekna – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Virgilijus Alekna
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Virgilijus Alekna

Senamiesčio (Nr.2) apygarda

Konservatorius Mykolas Majauskas jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą, tuo tarpu Lietuvos laisvės sąjungos kandidato Artūro Zuoko partijai nepavyko peržengti 5 proc. ribos, taigi jam vienintelė galimybė patekti į Seimą – laimėti rinkimus vienmandatėje apygardoje.

Žirmūnų (Nr.4) apygarda

Aušros Maldeikienės „Lietuvos sąrašas“ neperžengė 5 proc. ribos, taigi vienintelė galimybė A.Maldeikienei patekti į Seimą – laimėti antrąjį turą savo apygardoje. Vilija Aleknaitė-Abramikienė TS-LKD daugiamandatės apygardos sąraše yra 31-a, o vietą Seime jau užsitikrino 21 partijos kandidatas. Taigi jei bent dešimčiai aukščiau sąraše esančių partijos kolegų antrasis turas bus sėkmingas, V.Aleknaitė-Abramikienė į Seimą pateks ir pralaimėjusi savo apygardoje.

Fabijoniškių (Nr.5) apygarda

TS-LKD kandidatas Vytautas Kernagis jau užsitikrino patekimą į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą, tad į Seimą pateks ir pralaimėjęs. Liberalė Dalia Kuodytė, jei pralaimės antrajame balsavimo Fabijoniškių apygardoje rate, į Seimą pateks tik tuo atveju, jei antrajame rinkimų rate sėkmingai pasirodys bent keturi aukščiau daugiamandatės apygardos sąraše esantys ir į antrąjį ratą patekę jos partijos kolegos.

Šeškinės (Nr.6) apygarda

TS-LKD kandidatas Audronius Ažubalis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Virginijus Sinkevičius savo partijos daugiamandatės apygardos sąraše liko 29-as, o partija gavo 19 mandatų. Tad jis pateks, jei sėkmingai antrajame rate pasirodys bent dešimt aukščiau sąraše esančių partijos kolegų.

Justiniškių (Nr.7) apygarda

TS-LKD kandidatas Paulius Saudargas jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) kandidatė Danuta Narbut savo partijos daugiamandačiame sąraše liko toli už ribos – 24-a. Tad vienintelis būdas jai patekti į Seimą – laimėti rinkimus savo apygardoje.

Karoliniškių (Nr.8) apygarda

Abu kandidatai – konservatorius Kęstutis Masiulis ir LVŽS atstovas Saulius Skvernelis – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Lazdynų (Nr.9) apygarda

LRLS atstovė Aušrinė Armonaitė jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu TS-LKD kandidatas Algis Strelčiūnas daugiamandatės apygardos sąraše liko 83-ias ir vienintelis kelias jam patekti į Seimą – laimėti rinkimus savo apygardoje.

Naujosios Vilnios (Nr.10) apygarda

TS-LKD kandidatė Monika Navickienė daugiamandatės apygardos sąraše yra 22-a, taigi vieta Seime jai dar negarantuota, tačiau jei nors vienas aukščiau esantis TS-LKD kandidatas laimės antrajame rinkimų rate, M.Navickienė pateks į Seimą. Save išsikėlusiam kandidatui Algirdui Paleckiui vienintelis kelias tapti Seimo nariu – laimėti rinkimus antrajame rinkimų rate.

Panerių (Nr.11) apygarda

TS-LKD kandidatė Aistė Gedvilienė daugiamandatės apygardos sąraše yra 32-a, tad į Seimą pralaimėjusi rinkimus savo apygardoje patektų tuo atveju, jei rinkėjai antrajame rate būtų palankūs bent vienuolikai aukščiau sąraše esančių TS-LKD kandidatų. Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) kandidatas į Seimą Linas Balsys, norėdamas tapti Seimo nariu, privalo laimėti Panerių apygardoje: jo partija neperžengė 5 proc. barjero ir į Seimą nepateko.

Verkių (Nr.12) apygarda

Abu kandidatai – konservatorius Dainius Kreivys ir LRLS atstovas Gintaras Steponavičius – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Centro-Žaliakalnio (Nr.13) apygarda

TS-LKD kandidatas Gabrielius Landsbergis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LVŽS kandidatė Audronė Jankuvienė savo partijos daugiamandatės apygardos sąraše yra vos 47-a, tad patekti į Seimą galėtų tik laimėjusi rinkimus vienmandatėje apygardoje antrajame rate.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Šilainių (Nr.14) apygarda

LVŽS kandidatas Ramūnas Karbauskis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. TS-LKD kandidatas Rimantas Jonas Dagys TS-LKD daugiamandatės apygardos sąraše yra 23-as, taigi jo galimybės patekti į Seimą net ir pralaimėjus vienmandatėje apygardoje yra geros: tereikia, kad antrajame ture pasisektų bent dviem aukščiau esantiems jo partijos kolegoms.

Kalniečių (Nr.15) apygarda

Abu kandidatai pralaimėjimo atveju lauktų sėkmingo partijos kolegų pasirodymo. TS-LKD kandidatas Andrius Kupčinskas savo partijos daugiamandatės apygardos sąraše liko 30-as, tad į Seimą pralaimėjęs antrąjį ratą Kalniečiuose pateks tuo atveju, jei antrasis rinkimų ratas bus sėkmingas bent devyniems aukščiau esantiems jo partijos kolegoms. LVŽS kandidatė Aušra Papirtienė LVŽS sąraše yra 36-a, tad ji pralaimėjimo atveju į Seimą pateks tuo atveju, jei antrasis ratas bus sėkmingas bent šešiolikai aukščiau esančių LVŽS sąrašo narių.

Dainavos (Nr.16) apygarda

LVŽS kandidatas šioje apygardoje II rinkimų rate Lauras Stacevičius LVŽS sąraše liko 60-as, tad pralaimėjęs vienmandatėje apygardoje į Seimą nepatektų. TS-LKD kandidatas Juozas Pundzius TS-LKD sąraše yra 34-as, tad į Seimą pralaimėjęs patektų tuo atveju, jei rinkimai bus sėkmingi bent trylikai aukščiau sąraše esančių partijos kolegų.

Petrašiūnų (Nr.17) apygarda

Net ir pralaimėję šios apygardos kandidatai turi puikias galimybes patekti į Seimą. TS-LKD kandidatas Petrašiūnuose Kazys Starkevičius daugiamandatės apygardos sąraše yra 25-as ir į Seimą pateks, jei II turas bus sėkmingas bent keturiems aukščiau sąraše esantiems partijos kolegoms. LVŽS kandidatas šioje apygardoje Gediminas Vasiliauskas partijos daugiamandatės apygardos sąraše yra 22-as ir į Seimą pateks, jei II turas bus sėkmingas bent trims aukščiau esantiems LVŽS sąrašo nariams.

Panemunės (Nr.18) apygarda

Abu kandidatai – konservatorius Tadas Langaitis ir LVŽS atstovas Aurelijus Veryga – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Aleksoto-Vilijampolės (Nr.19) apygarda

LVŽS kandidatas Mindaugas Puidokas gali jaustis ramus – jis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu TS-LKD kandidatės Editos Gudišauskienės patekti į Seimą pralaimėjus išlieka daugiau teorinėmis – ji savo partijos sąraše yra 50-a, tad patektų tik tuo atveju, jei net dvidešimt devyni aukščiau esantys partijos kandidatai triumfuos savo apygardose antrajame rate.

Baltijos (Nr.20) apygarda

TS-LKD kandidatė šioje apygardoje Agnė Bilotaitė jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LVŽS kandidatui Algimantui Kirkučiui norint patekti į Seimą pergalė būtina – savo partijos sąraše jis yra 65-as ir vilčių patekti į Seimą kaip daugiamandatės apygardos kandidatas nebeturi.

Marių (Nr. 21) apygarda

LVŽS kandidatas Dainius Kepenis gali jaustis ramus – jis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LRLS kandidatui Edmundui Kvederiui norint patekti į Seimą pergalė būtina – savo partijos sąraše jis yra 35-as ir vilčių patekti į Seimą kaip daugiamandatės apygardos kandidatas nebeturi.

Pajūrio (Nr.22) apygarda

Abiems kandidatams – liberalui Gintarui Vaičekauskui ir konservatoriui Arūnui Barbšiui – antrasis ratas bus lemiamas. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: G.Vaičekauskas liko 37-as, A.Barbšys liko 86-as.

Danės (Nr.23) apygarda

Nagliui Puteikiui vienintelis kelias patekti į Seimą yra laimėti rinkimus vienmandatėje apygardoje antrajame rate: jo Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija į Seimą nepateko. Tuo tarpu Simonas Gentvilas ir pralaimėjęs gali tikėtis vietos Seime, jei antrajame rate laimės bent vienas aukščiau daugiamandatės apygardos sąraše esantis jo partijos kolega.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Naglis Puteikis

Saulės (Nr.24) apygarda

LVŽS kandidatas Valerijus Simulik jau yra užsitikrinęs patekimą į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LSDP kandidatas Arvydas Mockus, norėdamas patekti į Seimą, privalo laimėti: daugiamandatės apygardos sąraše jis liko 30-as ir per jį šansų patekti nebeturi.

Aušros (Nr.25) apygarda

LVŽS kandidatas Stasys Tumėnas gali jaustis ramus – jis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LSDP kandidatas Edvardas Žakaris geriau jau laimėtų: jis daugiamandatės apygardos sąraše yra 19-as ir šansų patekti į Seimą per sąrašą nebeturi.

Nevėžio (Nr.26) apygarda

TS-LKD atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė užsitikrino patekimą į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą. Jos oponentas Bronislovas Matelis yra įrašytas į LVŽS sąrašą 40-uoju numeriu, tad į Seimą pralaimėjęs patektų tuo atveju, jei antrasis rinkimų ratas sėkmingas būtų 21-am aukščiau sąraše esančiam jo partijos kolegai.

Vakarinė (Nr.27) apygarda

Abu kandidatai – konservatorius Arvydas Anušauskas ir LVŽS atstovas Povilas Urbšys – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Aukštaitijos (Nr.28) apygarda

Abi kandidatės – konservatorė Rasa Juknevičienė ir LVŽS atstovė Guoda Burokienė – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Marijampolės (Nr.29) apygarda

Abu kandidatai pralaimėjimo atveju lauktų sėkmingo partijos kolegų pasirodymo. TS-LKD kandidatas Andrius Vyšniauskas savo partijos daugiamandatės apygardos sąraše liko 36-as, tad į Seimą pralaimėjęs antrąjį ratą Marijampolėje pateks tuo atveju, jei antrasis rinkimų ratas bus sėkmingas bent penkiolikai aukščiau esančių jo partijos kolegų. LVŽS kandidatas Dainius Gaižauskas LVŽS sąraše yra 25-as, tad jis pralaimėjimo atveju į Seimą pateks tuo atveju, jei antrasis ratas bus sėkmingas bent šešiems aukščiau esantiems LVŽS sąrašo nariams.

Alytaus (Nr.30) apygarda

Socialdemokratas Julius Sabatauskas jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu „valstietis“ Robertas Šarknickas daugiamandatės apygardos sąraše yra 38-as ir į Seimą pralaimėjęs vienmandatėje apygardoje pateks tuo atveju, jei rinkimų antras ratas bus sėkmingas bent devyniolikai aukščiau sąraše esančių partijos kolegų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Julius Sabatauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Julius Sabatauskas

Gargždų (Nr.31) apygarda

Abu kandidatai – „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Petras Gražulis ir LVŽS kandidatas Bronius Markauskas – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Šilutės (Nr.32) apygarda

LVŽS kandidatas Alfredas Stasys Nausėda, pralaimėjęs rinkimus, lauktų kolegų sėkmės: jis LVŽS sąraše yra 30-as, tad jam reikia, kad sėkmingai antrajame rate pasirodytų bent 11-a aukščiau LVŽS sąraše esančių kandidatų. Tuo tarpu konservatorė Sandra Tamašauskienė, pralaimėjusi rinkimus antrajame rate Šilutėje, turėtų tik teorinę galimybę patekti į Seimą – ji partijos sąraše yra tik 56-a.

Pietų Žemaitijos (Nr.33) apygarda

„Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas Remigijus Žemaitaitis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu TS-LKD kandidatas šioje apygardoje Stasys Šedbaras ramus jaustis dar negali, bet tikėtina, kad ir pralaimėjęs patektų į Seimą – jis daugiamandatės apygardos sąraše yra 26-as, tad jam užtenka bent penkių aukščiau esančių partijos kolegų pergalės.

Tauragės (Nr.34) apygarda

LSDP kandidatas šioje apygardoje Darius Petrošius jau nebeturi galimybės patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą: jis yra tik 28-as. Tuo tarpu LVŽS kandidatė Aušrinė Norkienė pralaimėjusi rinkimus teorinių galimybių patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą dar turėtų: ji daugiamandatės apygardos sąraše yra 42-a, tad jai reiktų bent 23-jų aukščiau esančių partijos kolegų sėkmės II rinkimų rate.

Plungės (Nr.35) apygarda

TS-LKD kandidatas Plungėje Jurgis Razma jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu liberalas Jonas Varkalys, norėdamas patekti į Seimą, privalo laimėti antrajame Seimo rinkimų ture – jis partijos sąraše tėra 51-as.

Kretingos-Palangos (Nr.36) apygarda

Abiem kandidatams – socialdemokratui Antanui Vinkui ir konservatoriui Vaidotui Bacevičiui – antrasis ratas Kretingoje-Palangoje bus lemiamas. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi vilties: A.Vinkus liko 23-ias, V.Bacevičius liko 77-as.

Kuršo (Nr.37) apygarda

Abiem kandidatams – „valstietei“ Levutei Staniuvienei ir konservatoriui Gediminui Anužiui – antrasis ratas Kuršo apygardoje bus lemiamas. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: L.Staniuvienė liko 71-a, G.Anužis liko 66-as.

Mažeikių (Nr.38) apygarda

Abu kandidatai – „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius ir konservatorė Lina Rimkienė – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Mažeikių apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: L.Rimkienė liko 74-a, K.Bartkevičius liko 15-as.

Akmenės-Mažeikių (Nr.39) apygarda

LVŽS kandidatas Valius Ąžuolas, pralaimėjęs rinkimus antrajame rate, lauktų savo partijos kolegų sėkmės: jis LVŽS sąraše yra 31-as, tad patektų, jei rinkimai vienmandatėse apygardose būtų sėkmingi dvylikai aukščiau LVŽS sąraše esančių kandidatų. LSDP kandidatas Tomas Martinaitis pralaimėjęs antrajame rate šansus patekti į Seimą prarastų: jis daugiamandatės apygardos sąraše yra 63-as.

Telšių (Nr.40) apygarda

Abiems kandidatams – „darbiečiui“ Valentinui Bukauskui ir „valstiečiui“ Karoliui Martinkui – antrasis ratas Telšiuose bus lemiamas. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: Darbo partija neperžengė 5 proc. ribos, o K.Martinkus LVŽS sąraše liko 79-as.

Kelmės-Šiaulių (Nr.41) apygarda

LVŽS kandidatas Juozas Rimkus, pralaimėjęs rinkimus antrajame rate, lauktų savo partijos kolegų sėkmės: jis LVŽS sąraše yra 34-as, tad patektų, jei rinkimai vienmandatėse apygardose būtų sėkmingi penkiolikai aukščiau LVŽS sąraše esančių kandidatų. LSDP kandidatė Alma Monkauskaitė pralaimėjusi antrajame rate šansus patekti į Seimą prarastų: ji daugiamandatės apygardos sąraše yra 45-a.

Asmeninio albumo nuotr./Alma Monkauskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Alma Monkauskaitė

Raseinių-Kėdainių (Nr.42) apygarda

Abu kandidatai – socialdemokratas Edmundas Jonyla ir LVŽS atstovas Arvydas Nekrošius – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Raseinių-Kėdainių apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: E.Jonyla liko 44-as, A.Nekrošius liko 61-as.

Kėdainių (Nr.43) apygarda

Abiems kandidatams – „darbietei“ Virginijai Baltraitienei ir save išsikėlusiam Dariui Kaminskui – vienintelė galimybė patekti į Seimą yra laimėti antrąjį rinkimų ratą Kėdainiuose. Darbo partija neperžengė 5 proc. ribos, o save išsikėlę kandidatai daugiamandatės apygardos sąrašuose nedalyvauja.

Radviliškio (Nr.44) apygarda

TS-LKD kandidatas Radviliškyje Vytautas Juozapaitis jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LVŽS atstovas Aurimas Gaidžiūnas, norėdamas patekti į Seimą, privalo laimėti antrajame Seimo rinkimų ture – jis partijos sąraše tėra 74-as.

Kuršėnų-Dainų (Nr.45) apygarda

LVŽS kandidatė Rima Baškienė dėl vietos Seime jau gali jaustis rami: ji užsitikrino patekimą į Seimą per daugiamandatės apygardos partijos sąrašą. Tuo tarpu socialdemokratui Gintautui Sitnikui antrasis ratas bus lemiamas: pralaimėjęs jis nepateks į Seimą, nes partijos sąraše tėra 90-as.

Žiemgalos (Nr.46) apygarda

LRLS kandidatas Vitalijus Gailius jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LVŽS kandidatas Arūnas Gumuliauskas savo partijos daugiamandatės apygardos sąraše yra 45-as, tad privalo laimėti antrajame rate, norėdamas patekti į Seimą.

Pasvalio-Pakruojo (Nr.47) apygarda

Konservatorius Antanas Matulas, pralaimėjęs šioje apygardoje, tikėsis kolegų sėkmės: jis sąraše yra 37-as, tad pateks, jei rinkimai bus sėkmingi bent šešiolikai aukščiau esančių jo partijos kolegų. Tuo tarpu socialdemokratas Saulius Margis, jei pralaimės antrajame rate, į Seimą tikrai nepateks: jis partijos sąraše tėra 75-as.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Antanas Matulas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Antanas Matulas

Biržų-Kupiškio (Nr.48) apygarda

Abu kandidatai – socialdemokratas Aleksandras Zeltinis ir LVŽS atstovas Audrys Šimas – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Biržų-Kupiškio apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: A.Zeltinis liko 75-as, A.Nekrošius liko 52-as.

Anykščių-Panevėžio (Nr.49) apygarda

Net ir pralaimėję šios apygardos kandidatai turi puikias galimybes patekti į Seimą. TS-LKD kandidatas Anykščių-Panevėžio apygardoje Sergejus Jovaiša daugiamandatės apygardos sąraše yra 27-as ir į Seimą pateks, jei II turas bus sėkmingas bent šešiems aukščiau sąraše esantiems partijos kolegoms. LVŽS kandidatė šioje apygardoje Greta Kildišienė partijos daugiamandatės apygardos sąraše yra 24-a ir į Seimą pateks, jei II turas bus sėkmingas bent penkiems aukščiau esantiems LVŽS sąrašo nariams.

Sėlos (Nr.50) apygarda

Tiek socialdemokratui Vytautui Sauliui, tiek save išsikėlusiam Raimundui Martinėliui vienintelis kelias patekti į Seimą yra laimėti antrąjį rinkimų ratą savo apygardoje. V.Saulis LSDP saraše liko 79-as, o save išsikėlę kandidatai daugiamandatės apygardos sąrašuose nedalyvauja.

Utenos (Nr.51) apygarda

TS-LKD kandidatas Edmundas Pupinis, pralaimėjęs antrajame rinkimų rate, dar galėtų tikėtis patekti per daugiamandatės apygardos sąrašą: jis yra 43-as, tad rinkimuose pasisekti turėtų bent 22 jo partijos kolegoms. LSDP kandidatė Milda Petrauskienė, likusi 26-a, šansų patekti per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi ir privalo laimėti.

Visagino-Zarasų (Nr.52) apygarda

Abu kandidatai – „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava ir „darbietė“ Olga Podolskienė – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Visagino-Zarasų apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: A.Dumbrava liko liko 14-as, o Darbo partija neperkopė 5 proc. ribos.

Nalšios (Nr.53) apygarda

LVŽS kandidatas Gintautas Kindurys, pralaimėjęs rinkimus, dar galėtų tikėtis patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašus: jis liko 33-as, tad patektų, jei laimėtų bent keturiolika aukščiau esančių jo partijos kolegų. Lietuvos laisvės sąjungos atstovas Vytautas Vaitkevičius, pralaimėjęs rinkimus, į Seimą tikrai nepatektų: Lietuvos laisvės sąjunga neperkopė 5 proc. ribos.

Molėtų-Širvintų (Nr.54) apygarda

„Darbietis“ Petras Čimbaras, norėdamas tapti Seimo nariu, privalo laimėti antrajame rate: jo partija neperkopė 5 proc. ribos. Tuo tarpu konservatorius Valentinas Stundys pralaimėjęs dar turėtų galimybę patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą: V.Stundys sąraše yra 35-as ir turėtų tikėtis, kad bent keturiolika jo partijos kolegų pasirodys sėkmingai.

Nemenčinės (Nr.55) apygarda

LLRA kandidatė Rita Tamašunienė jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu konservatoriui Vaidui Šalaševičiui pralaimėjus rinkimus, jo galimybės patekti į Seimą liktų beveik teorinės: jis TS-LKD sąraše yra 49-as, tad turėtų tikėtis net dvidešimt aštuonių aukščiau sąraše esančių savo partijos kolegų sėkmės antrajame ture.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė

Trakų-Vievio (Nr.58) apygarda

Tiek „darbietei“ Dangutei Mikutienei, tiek LRLS atstovui Jonui Liesiui vienintelis kelias patekti į Seimą yra laimėti antrąjį rinkimų ratą Trakų-Vievio apygardoje. Darbo partija neperkopė 5 proc. ribos, o J.Liesys savo partijos sąraše liko 30-as.

Kaišiadorių-Elektrėnų (Nr.59) apygarda

TS-LKD kandidatas Mantas Adomėnas jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu LVŽS kandidatė Laimutė Matkevičienė savo partijos daugiamandatės apygardos sąraše yra tik 72-a, tad į Seimą pateks tik tuo atveju, jei laimės rinkimus antrajame rate.

Jonavos (Nr.60) apygarda

Abu kandidatai – LSDP atstovas Rimantas Sinkevičius ir „valstietis“ Gintaras Stašionis – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Jonavos apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: R.Sinkevičius socialdemokratų sąraše liko 22-as, o G.Stašionis LVŽS sąraše liko 80-as.

Ukmergės (Nr.61) apygarda

Abiems kandidatams – konservatorei Agnei Balčiūnienei ir „valstiečiui“ Jonui Varžgaliui – vienintelė galimybė patekti į Seimą yra laimėti antrąjį rinkimų ratą Ukmergėje. Per daugiamandatės apygardos sąrašus jie į Seimą nepateks: A.Balčiūnienė TS-LKD sąraše liko 68-a, o J.Varžgalys LVŽS sąraše liko 56-as.

Jurbarko-Pagėgių (Nr.62) apygarda

Abu kandidatai – TS-LKD atstovas Daivaras Rybakovas ir liberalas Ričardas Juška – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Jurbarko-Pagėgių apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: D.Rybakovas TS-LKD sąraše liko 91-as, o R.Juška liberalų sąraše yra 44-as.

Sūduvos (Nr.63) apygarda

LSDP kandidatas antrajame rate šioje apygardoje Juozas Olekas dėl vietos Seime gali būti ramus – jis jau pateko per daugiamandatės apygardos sąrašą. Didelių šansų į Seimą patekti net ir pralaimėjęs rinkimus antrajame rate turi ir „valstietis“ Kęstutis Mažeika: jis daugiamandatės apygardos sąraše yra 27-as ir galėtų tikėtis bent aštuonių aukščiau esančių partijos kolegų sėkmės.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Olekas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Olekas

Zanavykų (Nr.64) apygarda

Konservatorius Arvydas Vidžiūnas, pralaimėjęs šioje apygardoje, dar galėtų tikėtis patekti per daugiamandatės apygardos sąrašą: jame jis yra 38-as, tad turėtų tikėtis, kad rinkimuose sėkmingai pasirodys bent septyniolika aukščiau sąraše esančių jo partijos kolegų. Tuo tarpu Mindaugas Bastys, norėdamas tapti Seimo nariu, privalo laimėti antrajame rate: daugiamandatės apygardos sąraše jis liko vos 51-as.

Raudondvario (Nr.65) apygarda

Abu kandidatai – „valstietis“ Viktoras Pranckietis ir socialdemokratė Raminta Popovienė – jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą.

Garliavos (Nr.66) apygarda

Konservatorius Donatas Jankauskas, jei nelaimės antrajame rate, dar turės teorinę galimybę patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą: jame jis yra 41-as, tad turės tikėtis bent dvidešimties aukščiau esančių partijos kolegų sėkmės. Tuo tarpu LVŽS atstovas Viktoras Bacvinka, nelaimėjęs antrajame rate, į Seimą tikrai nepateks: savo partijos sąraše jis tėra 121-as.

Prienų-Birštono (Nr.67) apygarda

Abu kandidatai – LSDP atstovas Andrius Palionis ir „valstietis“ Ąžuolas Raškevičius – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Prienų-Birštono apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: A.Palionis socialdemokratų sąraše liko 38-as, o Ą.Raškevičius LVŽS sąraše liko 87-as.

Vilkaviškio (Nr.68) apygarda

LSDP kandidatas Algirdas Butkevičius jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Neblogus šansus, jei pralaimės rinkimus antrajame rate, patekti per daugiamandatės apygardos sąrašą turi ir Kęstutis Smirnovas: jis LVŽS sąraše yra 26-as ir galėtų tikėtis bent septynių aukščiau esančių partijos kolegų pergalės.

Dzūkijos (Nr.69) apygarda

TS-LKD kandidatas Laurynas Kasčiūnas jau užsitikrino vietą Seime per daugiamandatės apygardos sąrašą. Tuo tarpu „valstiečiui“ Petrui Valiūnui vienintelis kelias patekti į Seimą yra laimėti rinkimus vienmandatėje apygardoje antrajame rate: daugiamandatės apygardos sąraše jis liko 63-as.

Varėnos-Trakų (Nr.70) apygarda

Abu kandidatai – LSDP atstovas Vidas Mikalauskas ir liberalas Juozas Baublys – į Seimą patektų tik laimėję antrąjį ratą Varėnos-Trakų apygardoje. Nė vienas jų patekti į Seimą per daugiamandatės apygardos sąrašą nebeturi: V.Mikalauskas socialdemokratų sąraše liko 49-as, o J.Baublys LRLS sąraše liko 58-as.

Lazdijų-Druskininkų (Nr.71) apygarda

Tiek socialdemokratei Kristinai Miškinienei, tiek LVŽS atstovui Zenonui Streikui vienintelis kelias patekti į Seimą yra laimėti antrąjį rinkimų ratą Lazdijų-Druskininkų apygardoje. Z.Streikus daugiamandatės apygardos sąraše liko 53-as, K.Miškinienė liko 31-a ir per sąrašą nė vienas jų patekti galimybių nebeturi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min