Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 17d. 06:16

Kurios partijos kandidatai į Seimą vyriausi, o pas ką daugiausia jaunimo?

Vakarinis Seimo posėdis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vakarinis Seimo posėdis

Lietuvos viešojoje erdvėje dažnai pasigirsta nuomonių, esą partijoms laikas atsijauninti. Kiti teigia priešingai – kad patirtis politikoje yra privalumas. Ar po 2016 m. Seimo rinkimų galime tikėtis pokyčių?

15min atlikta analizė rodo, rodo, kad atsijauninti partijos neskuba: vidutinis į pirmąjį savo partijos 25-uką daugiamandatėje apygardoje patenkančio kandidato amžius yra 50 metų.

50 metų ir trys mėnesiai. Toks yra vidutinis į šešių didžiausių Lietuvos partijų pirmuosius dvidešimtpenktukus įtrauktų asmenų amžius.

Šešios populiariausios šalies politinės partijos – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Darbo partija (DP), Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis (LRLS), partija „Tvarka ir teisingumas“ (TT) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – jau paskelbė savo kandidatų į Seimą sąrašus daugiamandatėje apygardoje. 15min išnagrinėjo, kiek tarp šių sąrašų lyderių esama patyrusių veidų ir kiek – jaunimo.

50 metų ir trys mėnesiai. Toks yra vidutinis į šešių didžiausių Lietuvos partijų pirmuosius dvidešimtpenktukus įtrauktų asmenų amžius. Vertinant tik pirmųjų dešimtukų amžių, ši kartelė pakyla dar labiau – vidutinis į pirmuosius dešimtukus įtrauktų asmenų amžius yra 52 metai. Daugiausia jaunimo esama pas liberalus, daugiausia vyresnio amžiaus kandidatų – pas socialdemokratus.

Jauniausia politinė partija pagal vidutinį kandidatų amžių yra LRLS. Pirmųjų dvidešimt penkių daugiamandatėje apygardoje keliamų kandidatų amžiaus vidurkis yra 43,5 metų.

Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė

Dvi vyriausios partijos – LSDP ir TT. Vidutinis LSDP pirmojo dvidešimtpenktuko kandidato amžius yra 55,7 metų, vidutinis TT kandidato amžius – 54,8 metų.

Per vidurį išsidėsto TS-LKD, DP ir LVŽS. TS-LKD ir DP pirmųjų dvidešimtpenktukų kandidatų amžiaus vidurkis yra po 49,4 metus, LVŽS – 49,6 metų.

Vertinant tik pirmuosius dešimtukus, tai yra narius, kurie turi pačią didžiausią tikimybę būti išrinkti į Seimą, situacija kiek pasikeičia. Didžiausias pirmojo dešimtuko amžiaus vidurkis yra TT partijos – 59,8 metai. Tuo tarpu LRLS ir TS-LKD pirmųjų dešimtukų amžius yra beveik vienodas – LRLS kandidatų amžiaus vidurkis yra 46,7 metų, o TS-LKD – 47,2 metų.

Tarp LSDP pirmųjų dvidešimt penkių į daugiamandatės apygardos sąrašą įtrauktų kandidatų daugiau negu pusės – 13 – amžius siekia arba viršija 60 metų. Vyriausias partijos keliamas kandidatas – 73 metų Benediktas Juodka. 40 metų amžiaus ir jaunesnių politikų politikų sąraše trys, iš jų jauniausias – 31 metų Ramūnas Burokas.

Tarp pirmųjų dvidešimt penkių TS-LKD kandidatų trijų amžius siekia arba viršija 60 metų. Vyriausia šios partijos kandidatė – 67 metų Irena Degutienė. 40 metų amžiaus ir jaunesnių politikų politikų šiame sąraše šeši, tarp jų ir partijos lyderis Gabrielius Landsbergis. Jauniausia – 32 metų Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Irena Degutienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Irena Degutienė

DP rinkiminio sąrašo pirmajame 25-uke yra trys vyresni negu 60 metų kandidatai, vyriausias – 65 metų Vidmantas Žiemelis. 5 kandidatai yra 40 metų amžiaus ir jaunesni, jauniausia – 25 metų Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

LRLS savo pirmajame dvidešimtpenktuke kelia du vyresnius negu 60 metų kandidatus, vyriausias – 67 metų Kęstutis Glaveckas. 40 metų ir jaunesnių politikų sąraše septyni, jauniausia – 27 metų Aušrinė Armonaitė.

TT pirmajame dvidešimtpenktuke kelia dešimt 60 metų ir vyresnių politikų, vyriausias – 75 metų Juozas Imbrasas. 40 metų ir jaunesnių politikų yra penki, jauniausias – 24 metų Dobilas Sinkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Imbrasas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Imbrasas

Tarp pirmųjų 25-ių LVŽS kandidatų vyresnių negu 60 metų politikų yra du, vyriausias – 66 metų Eugenijus Jovaiša. 40 metų ir jaunesnių politikų sąraše penki, jauniausia – 31 metų Greta Kildišienė.

Lyginant su 2012 m. rinkimų rezultatais, situacija beveik nesikeičia – 2012 m. išrinktų Seimo narių amžiaus vidurkis rinkimų dieną buvo 52,8 metai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min