Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 5d. 09:11

Kurių miestų gyventojams pasisekė labiausiai?

Vilnius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilnius

„Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė įvardijo savivaldybių esminius skirtumus, kurie nekinta jau ketverius metus. Pasak specialistės, didmiesčiai neužleidžia savo pozicijų, šiuose miestuose gyvenimo kokybė išlieka geriausia.

Didmiesčiuose – geriausia

„Vilniaus mieste darbo užmokestis po mokesčių yra  2000 Lt, o Šalčininkų, visai šalia esančios savivaldybės, gyventojų vidutinis darbo užmokestis yra net 717 Lt mažesnis. Iš tikrųjų skirtumai yra labai dideli. Toms mažosioms savivaldybėms tenkinti žmonių gyvenimo kokybę sunkiau“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė O. Bložienė.

„Jei klausiate, kur ta situacija yra geriausia, tai, be abejo, didmiesčiuose – Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune. Ten daugiausia yra ūkio subjektų, tiek didžiausios galimybės susirasti darbą ir didžiausias darbo užmokestis. Didmiesčiai visgi yra patraukliausi gyventojams“, – tvirtino pašnekovė.

Situacija yra geriausia didmiesčiuose – Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune. Ten daugiausiai yra ūkio subjektų, didžiausios galimybės susirasti darbą ir didžiausias darbo užmokestis

Lietuva sensta

Taip pat, pasak specialistės, pastebėta, kad gyventojai juda į didesnius miestus ar užsienio šalis, nes ieško geresnės gyvenimo kokybės. Mažesnėse ir amžiaus vidurkiu senose savivaldybėse fiksuojamas labai didelis nedarbas (apie 20 proc.), tad natūralu, kad žmonės ieško geresnių gyvenimo sąlygų.

„Tokiose, pavyzdžiui, savivaldybėse kaip Ignalina ar Alytaus rajonas gyventojų vidutinis amžius yra kur kas didesnis nei visos Lietuvos. Lietuva ir taip per praėjusius metus paseno vieneriais metais. 2012 m. vidutinis amžius buvo 41 m., o dabar jau 42 m.“, – statistika dalijosi specialistė.

Senjorams – blogiausia Pagėgiuose ir Alytuje

Vidutinė pensija Lietuvoje šiuo metu – 822 Lt.  Pasak pašnekovės, didžiausi skirtumai yra tarp tų savivaldybių, kurios yra buvusios pramonių centrais. Tai yra Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Elektrėnai, kur istoriškai darbo užmokestis buvo didesnis ir darbuotojų užimtumas lygiagrečiai buvo toks pat.

123rf.com nuotr./Liūdesys
123rf.com nuotr./Liūdesys

„Mažiausios pensijos yra tose savivaldybėse, kur daugiausia yra kaimiškų vietovių, kur nebuvo stambių įmonių, pavyzdžiui, Pagėgiuose ar Alytaus rajone. Skirtumas yra,  vidutinės pensijos skiriasi maždaug 200 Lt“, – teigė O. Bložienė.

„Augimas buvo, bet tie keli litai nekeičia gyvenimo“, – apie pensijų didėjimą 2013 m. tikino pašnekovė.

Atlikus savivaldybių analizę pastebėta, kad per 2013 m. nedarbas sparčiausiai mažėjo Anykščiuose, Kretingoje, Rietave. Blogiausia situacija su nedarbo lygiu išliko Alytuje ir Ignalinoje, kur šis siekė 20 proc.

Emigracija vis dar aktyvi Šiauliuose, Šilutėje, Akmenėje, kur nedarbas didesnis nei daugelyje Lietuvos savivaldybių. Taip pat pastebėta, kad po elektrinės uždarymo, padidėjo emigracija ir iš Visagino.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min