TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurortui – didesnė mokesčių inspekcijos kontrolė

Pakelėse palangiškiai siūlo lovą parai už 10 –25 Lt.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Mokesčių inspekcijos pareigūnų akylesnis žvilgsnis kryps į pajūrį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija vasarą daugiau dėmesio skirs įmonėms ir gyventojams, teikiantiems visuomeninio maitinimo, apgyvendinimo bei kitas sezonines paslaugas pajūrio krašte.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad vasaros sezono metu stebės įmones ir gyventojus, teikiančius visuomeninio maitinimo, apgyvendinimo, pramogų ir kitas sezonines paslaugas – startuoja projektas „Kurortinis sezonas“ (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – nelegalios veiklos vykdymo ir vengimo sumokėti nustatytus mokesčius prevencija bei kontrolė.

Apgyvendinimo ir visuomeninio maitinimo paslaugų veikla verčiasi apie 3,1 tūkst. Klaipėdos apskrityje registruotų mokesčių mokėtojų: šią veiklą 2010 m. buvo deklaravę 985 juridiniai asmenys ir apie 1,5 tūkst. gyventojų, įsigijusių verslo liudijimus (apgyvendinimo veiklai).

Apgyvendinimo ir maitinimo veikla užsiimančiose įmonėse pernai dirbo apie 4,5 tūkst. žmonių. Šias veiklas deklaruojantys apskrities mokesčių mokėtojai 2010 m. sumokėjo apie 20 mln. litų mokesčių. 

„Visuomeninio maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuose gaji vengimo apskaityti gaunamas pajamas, o taip pat ir atlyginimų mokėjimo „vokeliuose” praktika. 2009–2010 m. nustatyta per 2,3 tūkst. grynųjų pinigų neapskaitymo kasos aparatais atvejų – vien šalies visuomeninio maitinimo įstaigos tokiu būdu neapskaitė apie 6 mln. litų, – teigia A.Cukanov. – Piktnaudžiavimo atvejų nustatoma įvairių, pavyzdžiui, pasinaudojant kasos aparatų programomis yra manipuliuojama taikomais antkainiais ar nuolaidomis, naikinami užsakymų ir išankstinių sąskaitų duomenys, neišduodami kasos kvitai, mokamas neapskaitytas darbo užmokestis, vykdoma neregistruota veikla, nustatoma nelegalių darbuotojų.“

Rizikingiausius mokesčių mokėtojus mokesčių administratorius nustato atlikdamas stebėseną, kurios metu vertina įvairių šaltinių duomenis, lygina juos su atitinkamo verslo sektoriaus rodikliais, taip pat ir remiantis VMI pasitikėjimo telefonu 1882 gauta informacija, įmonių ir gyventojų pranešimais.

Suabejojus įmonės veiklos skaidrumu, paprastai prašoma motyvuotai paaiškinti žemus veiklos rodiklius – į tikrintinų įmonių sąrašą patenka įmonės, kurios nebendradarbiauja su mokesčių administratoriumi, galimai neapskaito pajamų, moka atlyginimus „vokelyje“.

A.Cukanov teigimu, statistiniai duomenys rodo, kad stebėjimui atrinktų Klaipėdos apskrities viešojo maitinimo sektoriaus įmonių pardavimai, tenkantys vienam darbuotojui, pernai vasarą išaugo iki 64 proc., apgyvendinimo paslaugų įmonių – iki 17 proc. Stebėtuose viešbučiuose ir kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančiose įstaigose darbuotojų skaičius padidėjo 4 proc., kai bendrai apgyvendinimo paslaugų sektoriuje darbuotojų skaičius sumažėjo iki 14 proc. Taip pat išaugo gyventojų, įregistravusių apgyvendinimo paslaugų veiklą, skaičius. 

„Ši tendencija pastebima ir šiemet – belaukiant sezono, poilsiautojų apgyvendinimui pajūrio kurortuose įsigyta apie 0,5 tūkst. verslo liudijimų, trečdaliu daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Ypač aktyvūs Neringos gyventojai, čia verslo liudijimų išduota 43 proc. daugiau, – sako A.Cukanov. – Atsižvelgiant į sezoninės veiklos specifiką Klaipėdos AVMI atitinkamai organizuoja ir savo darbą. Pernai prieš didžiąsias vasaros šventes, laukiant poilsiautojų antplūdžio, buvo sudaryta galimybė verslo liudijimus įsigyti ir savaitgalį – tai pasiteisino, todėl įvertinus situaciją panaši praktika bus taikoma ir šią vasarą.“

Klaipėdos AVMI ragina gyventojus perkant prekes ar paslaugas pareikalauti pinigų sumokėjimo dokumentų (kvito ar sąskaitos-faktūros), kuriuos verslininkai kartais „pamiršta“ atiduoti pirkėjui ir kurie reikalingi kaip suteiktos paslaugos garantas nusipirkus nekokybišką prekę ar paslaugą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min