Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 26d. 23:58

Kuršių mariose sužydėjo dumbliai

Kuršių marios
Aldonos Aleksėjūnienės ir V.Jusio nuotr. / Kuršių marios

Reikėjo tik kelių dienų kaitros bei akinančios saulės šviesos, ir Kuršių marios tapo žalėsių jūra.

Sužydėjo vienaląsčiai žalieji dumbliai,  fosfatų  ir nitratų prisotintus vandens telkinius pamėgę ir savo karalijomis apglėbę augalai. Kai Kuršių marios visais pakraščiais liula šia gličia mase, nuo jos dvoko poilsiaujantiems smagumo mažai – ilgiau pasivaikščiojus pakrante, ima skaudėti galvą.

Kur ne kur bangos išmeta gal deguonies badą patyrusias, o gal iš žvejų bučių išmestas negyvas žuvis.

Šiemet Kuršių marių vandenyje dumbliai sužydėjo vėliau nei paprastai. Dažniausiai jau per pirmuosius birželio karščius  marios tapdavo žalios, o  po neršto nusilpusių žuvų kūnus ant krantinių  bangos išmesdavo šimtais.

Šią vasarą gėlą marių vandenį nuolat šviežino liūtys, merkę 36 dienas iš 56.  Prieš savaitę vanduo prie Ventės rago buvo pradėjęs tik šiek tiek žalsvėti.

Dabar nusistovėjo sausi orai,  ir vienaląsčių žaliųjų dumblių dauginimosi procesas  sekliose mariose suintensyvėjo.

Bet žymiai gilesniuose vandenyse, už trijų kilometrų esančiame Krokų Lankos ežere, ketvirtadienį netgi vyko žuvivaisos darbai. Čia vanduo tyras ir švarus, ir Žuvininkytės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai bei Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio darbuotojai į draustinio statusą turinčios Krokų Lankos gelmę paleido 20 tūkst. mažų unguriukų.

Tai Europos ungurių išteklių atkūrimo projekto dalis. Jis truks iki 2014-ųjų gruodžio mėnesio pabaigos  ir apims daugelį šalies vidaus vandens telkinių. Iš Lenkijos nupirktais unguriais iš viso bus įžuvinta apie pustrečio šimto Lietuvos vandens telkinių, tam skirta  4,86 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:21
26:10
01:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min