Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių marių pakrantėje – pavasarinė uodų banga

Specialistai ramina, kad šie uodai žmonėms pavojaus nekelia. 2011 m. gegužės 11 d.
15min.lt nuotr. / Specialistai ramina, kad šie uodai žmonėms pavojaus nekelia. 2011 m. gegužės 11 d.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kuršių marių pakrantę apgulė uodų debesys – jų pilna Juodkrantėje, Ventėje, Drevernoje, neseniai atsirado ir Nidoje.

Jų spiečiai tokie tiršti, jog žmonės kartais pagalvoja, kad tai yra gaisro dūmai.

Specialistai ramina – šie uodai žmonėms pavojaus nekelia.

„Neringoje gyvenu nuo 1982 metų. Šių uodų debesys pasirodo kasmet, mums tai normalus reiškinys. Jie neseniai pasirodė Juodkrantėje, o dabar – jau ir Nidoje. Žmonių sveikatai jie nekelia pavojaus. Nebent einant gatve, jei esi prasižiojęs, gali įlėkti į burną“, –  sakė Neringos savivaldybės vyriausioji gydytoja Virginija Gedžiuvienė.

Anot savivaldybės ekologės Giedrės Budreikaitės, tai yra pirmoji šių metų uodų banga. Ji trunka apie porą savaičių. Antroji banga dažniausiai pasirodo vasaros pabaigoje.

„Uodai sukelia tik tam tikrų nepatogumų, žmonės gali juos įkvėpti ar uodas gali įkristi į akį. Jei langai yra praviri, uodai įskrenda ir į kambarį. Reikia tiesiog užsidėti tinklelius ant langų ar durų“, –  komentavo G.Budreikaitė.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos skyriaus vedėjas Gediminas Gražulevičius teigė, kad uodai trūkliai šiomis dienomis paplito po visą marių pakrantę. Itin jų daug Rusnėje. Anot pašnekovo, atšilus orams, jie masiškai išsirita iš lervų, o kai padeda kiaušinius – žūva.

„Trūkliai nesiurbia kraujo, nes neturi burnų, žarnyno, tik lytinę sistemą. Jie gyvena labai trumpai – kelias valandas ar dienas. Uodų trūklių lervos yra puikus maistas žuvims. Trūkliais minta ir paukščiai”, – pasakojo G.Gražulevičius.

Anot jo, pernai Neringoje žmonės buvo iškvietę ugniagesius, nes pagalvojo, kad virš miško pasirodė gaisro dūmai, tačiau paaiškėjo, kad tai – uodų debesis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min