15min be reklamos
Publikuota 2022 09 14, 16:00

Kuršių nerijoje aptiktas itin retas, pajūryje 200 metų nematytas augalas

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos specialistai vykdydami pajūrinės zundos monitoringą, apsauginio kopagūbrio vakariniame šlaite aptiko retos augalo rūšies – pajūrinės balžos (Crambe maritima) augavietę. Kaip pranešama, tai jau antroji balžos augavietė rasta Kuršių nerijoje po beveik 200 metų pertraukos. Šis augalas dar kartais vadinamas jūros kopūstu.
Kuršių nerijoje aptikta pajūrinė balža. Tai pirmas šios rūšies augimo faktas pusiasalyje.
Kuršių nerijoje aptikta pajūrinė balža, dar vadinama kartais jūros kopūstu / Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr.

Augavietė yra gausiai poilsiautojų lankomoje teritorijoje, todėl aptikusiųjų prašome augalo nesužaloti – nenulaužti, neiškasti. Augalą sudaro tik 3 lapai, žiedynai su sėklomis neaptikti, taigi leiskime pajūrinei balžai įsitvirtinti mūsų pajūryje ir taip papildyti Lietuvos biologinės įvairovės sąrašą.

Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr./Pajūrinė balža Kuršių nerijoje aptikta pirmąjį kartą.
Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr./Pajūrinė balža Kuršių nerijoje aptikta pirmąjį kartą.

Tai pirmasis šios rūšies užfiksuotas augimo faktas Kuršių nerijoje.

Šis augalas Lietuvos teritorijoje nematytas 200 metų. O šiais metais tai jau antroji užfiksuota augavietė Lietuvos pajūryje.

Pirmąją pajūrinę balžą po daugybės metų Lietuvos pajūrio žemyninėje dalyje, Pajūrio regioniniame parke, aptiko gamtininkas Almantas Kulbis.

Pajūrinė balža dar kartais vadinama jūros kopūstu. Daugiau auga britų salose, žemyninėje Europoje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min