Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 13, 06:00

Kuršių nerijoje saulės netrūksta, bet ją įdarbinti trukdo įstatymai

Meteorologų duomenys rodo, kad Nida labiausiai saulėtas ir šilčiausias Lietuvos taškas. Tačiau vietos gyventojai susiduria su problema – įdarbinti saulės energijos jie taip paprastai negali, kaip žemyninės dalies gyventojai. Aiškėja, kad būtini teisės aktų pakeitimai, o ir jiems įsigaliojus ant kultūros paveldo objektų stogų turės būti kabinamos ne bet kokios baterijos. Panašią problemą sprendė ir vienas Italijos regionas: išaiškėjo, kad individualius užsakymus priima vos kelios įmonės pasaulyje, o kaina tokių kolektorių kelis kartus didesnė.
Kuršių nerija Tik prenumeratoriams
Kuršių nerija / R. Kilinskaitės nuotr.

Nidos centre esanti meteorologijos stotis duomenis fiksuoja nuo 1898-ųjų. Nustatyta, kad, pagal vidutinę metinę oro temperatūrą, Nida yra pats šilčiausias Lietuvos taškas.

Kaip nurodė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Gytis Valatka, 1991–2020 metų stebėjimai rodo, kad Nidoje vidutinė oro temperatūra siekė 8,5 laipsnio šilumos. Palyginimui Vilniuje ji – laipsniu žemesnė.

Vasaromis Nidoje pasitaiko ir daugiausiai tropinių naktų – kai naktį žemiausia oro temperatūra nenukrenta žemiau 20 laipsnių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min