15min be reklamos
Publikuota 2022 09 09, 18:39

Kuršių nerijoje svarstoma naktį temdyti gatvėse šviesą

Neringos savivaldybė, už gatvių apšvietimą rugpjūtį gavusi 50 tūkst. eurų sąskaitą, svarsto dalį nakties iš viso atsisakyti apšvietimo. Tiesa, gyventojų klausiama, kuriose vietose reikėtų šviesą naktimis palikti.
Neringa
Neringa / Andriaus Kundroto nuotr.

Neringos savivaldybė svarsto dalį nakties išjungti gatvių apšvietimą, siekiant tokiu būdu sunaudoti kuo mažiau elektros energijos.

Kaip rašoma pranešime, svarstyti tokią galimybę skatina didėjančios kainos už elektrą bei susidariusi suma už gatvių apšvietimą šių metų rugpjūčio mėnesį. Kurorto gatvių apšvietimas tik rugpjūčio mėnesį Neringos savivaldybės biudžetui atsiėjo 50 tūkst. Eurų. Praėjusiais metais Neringos gatvių apšvietimui iš viso išleista 100 tūkst. Eur.

Keliolika kartų padidėjusios sąskaitos tampa sunkiai pakeliamos Neringos savivaldybės biudžetui. Viena iš galimybių sutaupyti – dalį nakties išjungti gatvių apšvietimą. Svarstoma, kad gatvių apšvietimas visose Neringos gyvenvietėse šaltuoju metų laiku galėtų būti išjungtas nuo 1 val. nakties iki 6 val. ryto.

Neringos savivaldybė kviečia kurorto gyventojus prisijungti prie šio sprendimo priėmimo ir argumentuotai pateikti siūlymus, kuriose gatvių atkarpose apšvietimas neturėtų būti išjungtas.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min