Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 15:03

Kuršių nerijoje – UNESCO ekspertai

Kuršių nerijoje vieši UNESCO ekspertai.
Neringos sav. nuotr. / Kuršių nerijoje vieši UNESCO ekspertai.
Kuršių nerijos nacionaliniame parke vieši du Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Pasaulio paveldo centro ekspertai

Jie deleguoti jungtinei stebėjimo misijai Kuršių nerijoje.

Šios misijos tikslas – apsvarstyti šios išskirtinės vietovės išsaugojimo galimybes, atsižvelgiant į grėsmes, susijusias su plėtra ir smėlio kopų erozija bei peržiūrėti Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės aprašo projektą.

Prieš atvykdami į Lietuvą UNESCO specialistai Eeva Ruoff ir Gerald Collin lankėsi Kaliningrado sričiai (Rusijos Federacija) priklausančioje Kuršių nerijos dalyje. Ten ekspertai buvo supažindinti su juridiniais ir instituciniais nacionalinio parko valdymo ir apsaugos aspektais, domėjosi kopoms kylančiomis grėsmėmis, aiškinosi situaciją dėl turistinės ekonominės zonos projektų Rusijos dalyje.

Ekspertų vizitui ir susitikimams Lietuvoje numatytos gruodžio 7 ir 8 dienos. Lietuvos pusėje UNESCO ekspertai apžiūrėjo Kuršių nerijos apsauginį kopagūbrį, lankėsi Naglių gamtos rezervate, vėliau susitiko su Neringos bendruomenės bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Pasak ekspertės Gerald Collin, vizito metu siekiama apsitarti dėl bendro Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės aprašo, kuriuo ateityje būtų naudojamasi kaip vietovės valdymo ir išlaikymo pagrindu.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas – tai saugoma teritorija, apimanti lietuviškąją Kuršių nerijos sausumos dalį kartu su Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrante. Visa Kuršių nerija – tai 98 km ilgio pusiasalis, kurio pietinė dalis priklauso Rusijos Federacijai. Nacionalinis parkas Lietuvos dalyje įkurtas 1991 m., kiek ankščiau – 1987 m. – Rusijos Federacijoje įkurtas nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa”. 2000 m. gruodžio 2d. Kuršių nerija, kaip bendras dviejų valstybių objektas, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Sukako dešimt metų, kai Kuršių nerija buvo įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. Dviejų valstybių administruojama Kuršių nerija į Pasaulio paveldo sąrašą buvo įrašyta kaip „kultūrinis kraštovaizdis“ – darnaus gamtos ir žmogaus veiklos pavyzdys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min