Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 6d. 17:49

Kuršių nerijos bendrąjį planą vertins UNESCO ekspertai

Antradienį aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas susitiko su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte. Susitikime taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Arūnas Kalvaitis, ministerijos sekretoriai Aleksandras Spruogis, Jūratė Juozaitienė, ministro patarėja Laura Dzelzytė.

Ambasadorė domėjosi, kaip rengiamas Kuršių nerijos bendrasis planas, kokios yra pagrindinės rengiamo UNESCO saugomų objektų įstatymo nuostatos, Lietuvos bendradarbiavimu su Rusija ir kitais aktualiais klausimais, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Kuršių nerijoje planuojamos statybos, ten gyvenančių žmonių veikla, teritorijos tvarkymas neturi būti panašūs į Palangos ar kitų miestų planus, – sakė ambasadorė Ina Marčiulionytė. – Toks unikalus paveldas gali turėti savitą veidą. UNESCO paveldo objektai neturėtų būti pavaldūs savivaldybėms.“

„Kuršių nerijos problemos būtų lengviau sprendžiamos, jeigu kiekvienas žingsnis nebūtų politizuojamas, – kalbėjo aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. – Dažnai žiniasklaidoje ir geri pasiūlymai komentuojami šališkai, su išankstine nuostata. Todėl būtų tikslinga, kad šios unikalios teritorijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai.“

Ambasadorė pritarė šiai nuomonei ir pažadėjo, kad, gavusi oficialų Lietuvos prašymą, pasirūpins, jog Kuršių nerijos bendrasis planas būtų įvertintas tarptautiniu mastu.

Apie šios teritorijos bendrojo plano baigiamuosius akcentus papasakojo ministerijos sekretorė Jūratė Juozaitienė. Sekretorius Aleksandras Spruogis kalbėjo apie Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimą dėl unikalaus paveldo išsaugojimo.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min