Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurtieji prašo valdžios spręsti jų problemas (nuotraukos)

Lietuvos kurtieji, minėdami Tarptautinę kurčiųjų dieną, penktadienį Vilniuje organizuoja eitynes, kuriomis siekiama atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria negirdintys žmonės.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos kurtieji, minėdami Tarptautinę kurčiųjų dieną, penktadienį Vilniuje surengė eitynes nuo Katedros aikštės iki Vyriausybės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, Tarptautinę kurčiųjų dieną, šią negalę turintys Lietuvos gyventojai sostinėje surengė eitynes nuo Katedros aikštės iki Vyriausybės. Daugybė jose dalyvavusių žmonių siekė atkreipti dėmesį į kurčiųjų problemas.

„Išgirskite mus!“, „Mes girdime akimis“ – tokiais ir panašiais plakatais nešini eitynių dalyviai nuo vidurdienio rinkosi Katedros aikštėje. Maždaug po valandos jie pajudėjo Vyriausybės link ir praeiviams dalijo lapelius su Lietuvių gestų kalbos pirštų abėcėle.

Atėję prie Vyriausybės kurtieji paragino valdžią tesėti kadaise duotus pažadus. Vienas iš jų – rodyti titrus per televizijos laidas. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentė Roma Klečkovskaja sakė, kad televizijos neprieinamumas – viena didžiausių problemų. „Nei verčiama į gestų kalbą, nei titruojama“, – paaiškino ji.

Taip pat kurtieji piktinasi, kad bendrasis pagalbos numeris 112 jiems yra neprieinamas. Jie norėtų galimybės pagalbos prašyti internetu. „Negalime toleruoti dešimtmečiais besitęsiančių ir nesprendžiamų problemų“, – tikino R.Klečkovskaja.

Minint Tarptautinę kurčiųjų dieną, turintieji klausos negalę bando į savo problemas atkreipti dėmesį ir organizuoja eitynes visoje Europoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min