Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 03, 19:41

Kviečia į diskusiją apie giliavandenį uostą

Sausio 9 dieną, pirmadienį, 17.30 val. Klaipėdoje vyks diskusija apie naująjį giliavandenį uostą, jo naudą ekonomikai, poveikį visuomenei ir aplinkai.
Klaipėdos policijos kateris uoste
Uostas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Diskusijai pasirinktas „Café Scientifique“ arba „Mokslinė kavinė“ formatas – tai daugelyje šalių populiarios diskusijos viešose erdvėse aktualiomis mokslo ir kitomis temomis. Čia laukiami ne tik žinovai, bet visi, kuriuos domina aptariama tema. Susitikimui būdinga neformali ir demokratiška atmosfera, renginį paprastai pradeda specialistų pranešimai, o po jų į diskusiją įsijungia klausytojai.
 
Renginyje, kurį organizuoja Baltijos aplinkos forumas ir Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas, bus apžvelgiamas laikotarpis nuo dirbtinės salos ties Melnrage iki naujo uosto Būtingėje – taip per dešimtmetį vystėsi išorinio giliavandenio uosto vizija. Pernai ji įgavo ryškesnius kontūrus: atlikta uosto statybų galimybių studija ir pradėtas poveikio aplinkai vertinimas. Iš specialistų pasiūlytų alternatyvų 2011 m. rudenį prioritetine pasirinkta vieta prie Būtingės. Tačiau diskusijos apie projektą dar nebaigtos ir dar teks atsakyti į daug klausimų.
 
Ar tikrai Lietuvai reikia dar vieno uosto? Kokiais kriterijais vadovaujantis buvo renkama jam vieta? Kodėl linkstama prie Būtingės, nepaisant to, kad alternatyva brangesnė? Kokios galimos tokio objekto atsiradimo pasekmės regionui? Kaip bus mažinamas uosto poveikis aplinkai ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninės Latvijos pajūryje?
 
Apie tai miestiečiai ir uostamiesčio svečiai kviečiami padiskutuoti susitikime su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi dr. Eugenijumi Gentvilu.
 
Diskusijoje laukiami mokslininkai, visuomenininkai, verslo ir savivaldos institucijų atstovai bei visi, kuriems įdomi ir svarbi jūrinė sritis.

Diskusija pirmadienį, 17,30 val. vyks viešbutyje „Ryžių malūnas“, Žvejų g. 22.

Norintys dalyvauti kviečiami iki sausio 4 d. (trečiadienio) 16 val. registruotis užpildant elektroninę formą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min