Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 19d. 05:56

Kviečia pasitikrinti žinias apie Konstituciją

Per porą metų, kai vyko Konstitucijos egzaminas, savo žinias pasitikrino apie 100 klaipėdiečių.
15min nuotr. / Per porą metų, kai vyko Konstitucijos egzaminas, savo žinias pasitikrino apie 100 klaipėdiečių.

Uostamiestyje, kaip ir visoje Lietuvoje, šį šeštadienį visi norintys galės pasitikrinti, ar gerai išmano pagrindinį šalies įstatymą – Konstituciją. Savaitgalį Konstitucijos egzaminas vyks ir Klaipėdos savivaldybėje.

Konstitucijos egzaminas, kaip ir anksčiau, bus organizuojamas dviem etapais: pirmasis atrankos etapas vyks savivaldybėse, o geriausiai atlikę užduotis susirungs finale Vilniuje.

Prieš porą metų pirmą kartą surengtame egzamine uostamiestyje dalyvavo 57 klaipėdiečiai, iš jų – dešimt tarybos narių. Net trys politikai tuomet egzaminą išlaikė be klaidų. Savo jėgas išbandė ir abiturientai, ir senjorai. Nors egzaminui skiriama valanda, daugelis klausimus lengvai išgliaudė per 10–20 min. Pasak Klaipėdos savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Rimos Beinoravičienės, pernai Konstitucijos egzamine dalyvauti panoro kiek mažiau miestiečių, nei anksčiau – 46 žmonės, iš jų keturi tarybos nariai. Dalyvavusieji neslėpė, kad atsakant į klausimus teko gerokai pasukti galvą. Pernai nebuvo nė vieno klaipėdiečio egzaminą išlaikiusio be klaidų.

Šis egzaminas pirmą kartą surengtas 2007-ais, minint Lietuvos Konstitucijos 15-kos metų sukaktį.

Teisingumo ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su partneriais šį egzaminą organizuoja siekdamos įprasminti šią svarbią datą ir suteikti visuomenei kuo daugiau informacijos apie su Konstitucija susijusias vertybes bei jų apsaugą.

Konstitucijos egzaminas Klaipėdos miesto savivaldybėje, III a. posėdžių salėje vyks šeštadienį, 11 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min