Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 19:35

Kviečiame aukoti O (I) pirmos ir A (II) antros grupių kraujo

Kraujo grupės
Kraujo grupės

Lietuvoje pavojingai išseko O (I) pirmos ir A (II) antros grupių kraujo atsargos. Pasak Nacionalinio kraujo centro atstovų, vos prasidėjus metams per kelias dienas šalies ligoninėms prireikė didžiulio kiekio kraujo.

Galintys padėti kviečiami atvykti į VšĮ Nacionalinio kraujo centro padalinius (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose). Daugiau informacijos - www.kraujodonoryste.lt

Per ilgiau nei įprasta trukusius šventinius laisvadienius buvo mažiau ir donorų, tad kraują šiuo laikotarpiu  aukojo ir patys centro darbuotojai, jų šeimų nariai ir draugai

“Ligoms atostogų nėra”,- paaiškino NKC direktorė Joana Bikulčienė. Per ilgiau nei įprasta trukusius šventinius laisvadienius buvo mažiau ir donorų, tad kraują šiuo laikotarpiu  aukojo ir patys centro darbuotojai, jų šeimų nariai ir draugai.

Neseniai pristatytas mokslinis tyrimas atskleidė įdomų faktą. Reguliariai kraujo duodantys žmonės, kurie avarijos ar sudėtingos operacijos metu stipriai nukraujuoja, turi galimybę išgyventi gerokai dažniau nei kraujo neduodantys žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min