Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 rugsėjo 22d. 13:28

Kyšininkavimu kaltinamas Eligijus Masiulis savo ir partijos gynybai traukia „būgnų berniuko“ kortą

Eligijus Masiulis ketvirtadienį vėl buvo kelias valandas apklausiamas Generalinėje prokuratūroje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eligijus Masiulis ketvirtadienį vėl buvo kelias valandas apklausiamas Generalinėje prokuratūroje

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas, kyšininkavimu stambiu mastu įtariamas Eligijus Masiulis neigia savo politinio mokytojo, liberalų vicepirmininko Eugenijaus Gentvilo teiginius, kad galbūt partija įtarimų galėjo sulaukti, nes būtent jai pinigų prašė buvęs partijos pirmininkas. E.Masiulis sako, kad visa byla – mįslingo „būgnų berniuko“ sąmokslas.

„Aš nenoriu įsivelti į diskusijas. Aš artimiausiu metu planuoju labai išsamiai pakomentuoti viską ir atsakyti į visus klausimus, nes matosi, kad tyrimas jau eina į pabaigą. Aš tik galiu pasakyti vieną labai aiškų dalyką: susipažinęs su visa ikiteisminio tyrimo medžiaga, kiek jos turiu šiandien, galiu labai tvirtai ir aiškiai pasakyti, kad aš niekada iš nieko partijos vardu nesu prašęs pinigų jokioms paramoms“, – 15min penktadienį sakė E.Masiulis.

Pasak jo, kai kurie įtarimai tikrai skamba absurdiškai.

Pavyzdžiui, tai, kad nematerialine nauda partijai vadinamas jo apsilankymas 2015 m. lapkričio 4 dienos LNK laidoje „Alfa savaitė“.

Dabar šios laidos LNK archyve nebėra. Nors ją dar kartą pamatyti norėtų ir pats E.Masiulis.

Ką ten kalbėjo, buvęs liberalų lyderis sako neprisimenantis. E.Masiulio teigimu, tą savaitę jis buvo perrinktas partijos pirmininku, todėl dalyvavo daugybėje laidų įvairiose televizijose.

Prabilo apie „būgnų berniuką“

„Na, tiek, kiek esu susipažinęs su tais įtarimais, tai, manau, kad jie tikrai gerokai prasilenkia su realybe. Kai kurie įtarimai, man atrodo, kad nesuvokiami sveiku protu. Ir akivaizdu, kad, ką aš ir sakiau pradžioje šitos istorijos, šio politinio trilerio, kad laikui bėgant atsivers didesnis vaizdas visuomenei. Manau, kad šiandien nauja tik tai, kad toje sudėtingoje visoje istorijoje kortų kaladėje atsivėrė viena korta – būgnų berniukas“, – kalbėjo E.Masiulis.

Klausiamas, ką vadina tokiu vardu, E.Masiulis, neatsakė.

Pasak jo, „būgnų berniukas“ – jo konkurentas, norėjęs tapti liberalų pirmininku.

„Tas būgnų berniukas nepajėgdamas civilizuotai, garbingai konkuruoti dėl partijos pirmininko posto, nesugebėdamas išversti iš partijos pirmininko posto E.Masiulio, pasitelkė teisėsaugą“, – aiškino jis.

E.Gentvilas žodžių į vatą nevynioja ir tiesiai sako, kad „kortų berniuku“, ko gero, E.Masiulis vadina A.Guogą.

Su juo penktadienį 15min susisiekti nepavyko.

Kaip kyšininkavimo istorijoje galėjo dalyvauti „būgnų berniuku“ vadinamas politikas, E.Masiulis nekonkretizuoja.

„Kai jūs pamatysite visą tekstą partijai pateiktų įtarimų, tai jums nebekils jokių klausimų. Man keista, kad nei prokurorai, nei E.Gentvilas, kiek mačiau... Reikia tiesiog perskaityti visą įtarimų tekstą“, – mįslėmis kalbėjo buvęs liberalų lyderis.

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad Liberalų sąjūdžiui kaip partijai pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo. Tokių pačių įtarimų sulaukė ir Darbo partija.

„Prokuroro sprendimu ikiteisminio tyrimo medžiaga apie galimą politinės partijos „Liberalų sąjūdis“ 2016 metų Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimą iš neteisėto finansavimo šaltinio šiandien buvo perduota Vyriausiajai rinkimų komisijai, jos kompetencijai priskirtų sprendimų priėmimui“, – rašoma penktadienio prokuratūros pranešime spaudai.

E.Gentvilas sako, kad apie jokią sumą, kurią esą neteisėtai gavo partija, teisėsauga nekalba. Esą neteisėtu partijos rinkimų kampanijos finansavimu laikomas kyšis E.Masiuliui, jo dalyvavimas LNK televizijos laidoje ir 8,7 tūkst. eurų parama Š.Gustainio įstaigai „Taikomosios politikos institutas“, kuri rengė mokymus partijos nariams, nors neturėjo formalių sutarčių su Liberalų sąjūdžiu.

Pasak E.Gentvilo, gali būti, kad pinigų sau reikalavę E.Masiulis ir Š.Gustainis tai darė naudodamiesi partijos vardu.

Teisėsauga aiškina, kad byla jau artėja prie pabaigos. Esą prokurorai jau tikslina galutinius įtarimus kiek ilgiau nei metus atliekamame tyrime, kuriame papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas, jo valdomų žiniasklaidos bendrovių „MG Baltic Media“ ir „Alfa Media“ valdybos pirmininkas ir vadovas Raimondas Kurlianskis, kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Pasak prokuratūros, tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad būdamas Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu E.Masiulis „MG Baltic“ koncerno atstovui R.Kurlianskiui už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį ir kitus kyšius nematerialia forma.

E.Masiulis ginasi, kad pinigai, kuriuos jis paėmė iš R.Kurlianskio, buvo paskola.

Buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis, anot prokurorų, galėjo paimti 8,7 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai.

Buvęs liberalas Seimo narys Gintaras Steponavičius šiame tyrime įtariamas piktnaudžiavimu, eksliberalas ir eksparlamentaras buvęs sostinės tarybos narys Šarūnas Gustainis yra sulaukęs įtarimų dėl kyšininkavimo, buvęs vienas Darbo partijos lyderių eksparlamentaras Vytautas Gapšys įtariamas kyšininkavimu ir prekyba poveikiu.

Šiemet vasarį įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pateikti ir 80 įmonių valdančiam „MG Baltic“ koncernui kaip juridiniam asmeniui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min