Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kyšio ėmimu įtariama buvusi Šiaulių universiteto dėstytoja stojo prieš teismą

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kyšis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių miesto apylinkės teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti kyšio ėmimu už teigiamą egzamino įvertinimą įtariamos buvusios Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros dėstytojos Jūratės Stankevičienės bylą.

Dėstytoja įtariama reikalavusi ir iš studentės priėmusi 200 litų kyšį už teigiamą egzamino įvertinimą. Teisme J.Stankevičienė prisipažino kalta, teigė, kad dėl įvykio labai gailisi, ir tikino, kad tai buvo pirmas kartas jos gyvenime.

Dėl įvykio buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas. Byla teisme pradėta nagrinėti pagreitinto proceso tvarka. Tokiu būdu nagrinėjamos bylos, kuriose įvykio aplinkybės aiškios, kaltinamoji kaltę pripažįsta ir gailisi.

Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas BNS sakė, kad teismas nutraukė įrodymų tyrimą, kitų proceso dalyvių neapklausinėjo, kadangi įvykio aplinkybės aiškios. Teismui buvo pristatyta laiduotoja, kuri teigė, kad J.Stankevičienę pažįsta apie 20 metų. Eksdėstytojos pažįstama teigė, kad nepateisina, kas įvyko, tačiau pirmenybę teikia teigiamoms kaltinamosios savybėms.

Kaltinamosios advokatas paprašė teismo patikrinti laiduotoją, ar ji nėra teista, atitinka kitus įstatyme laiduotojams keliamus reikalavimus. Teismas užklaus atitinkamas institucijas. Byloje paskelbta pertrauka iki vasario 4 dienos.

Bylos duomenimis, studentė nebuvo atlikusi reikiamų darbų, o dėstytoja pasiūlė jai arba per savaitgalį arba šią problemą išspręsti kitais būdais.

Docentė magistrantūros studentei pasiūlė: už 7 balus – 200 litų, už 10 balų – 300 litų. Mergina kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

Sausio 12 dieną susitikusi su dėstytoja, studentė jai padavė 200 litų, tačiau už juos paprašė 8 balų įvertinimo. Dėstytoja tokioms sąlygoms neprieštaravo. Vos išėjus merginai pasirodė STT pareigūnai.

Netrukus po įvykio J.Stankevičienė įteikė rektoriui prašymą atleisti iš užimamų pareigų. Prašymas buvo patenkintas.

Šiaulių universiteto administracija pareiškė griežtai smerkianti korupcijos atvejus, netoleruoja ir netoleruos tokio elgesio.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min