Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

L. Donskis, D. Kuolys ir H. Mickevičius prašo VSD pradėti tyrimą dėl E. Kusaitės apklausos

Leonidas Donskis
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Leonidas Donskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius Valstybės saugumo departamento generaliniam direktoriui Gediminui Grinai pateikė prašymą pradėti tyrimą dėl praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie balandžio mėnesį atliktą Eglės Kusaitės apklausą, kurioje galimai dalyvavo Rusijos pareigūnai ir kurios metu galimai šiurkščiai pažeistos įtariamosios teisės.

L.Donskio biuro išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad prašymo kopiją jo autoriai taip pat pateikė prezidentei D.Grybauskaitei.

Neabejojame, kad VSD turi nedelsdama reaguoti į tokią viešą informaciją bei pateikti atitinkamą paaiškinimą. VSD tyla šioje situacijoje yra visiškai nepateisinama ir dar labiau žlugdo pasitikėjimą šia institucija, – sako L.Donskis.

Prašymo autoriai teigia, kad, anot juos pasiekusios informacijos, šių metų balandžio mėnesį apklausti E.Kusaitės į Lietuvą buvo atvykę Rusijos Federacijos FST pareigūnai. Atliekant apklausą, galimai nebuvo garantuota įtariamosios teisė turėti gynėją bei jos atžvilgiu galėjo būti panaudotos psichinės bei fizinės prievartos priemonės. Viešojoje erdvėje pasirodė informacijos, kad dėl apklausos E.Kusaitė buvo išvežta iš suėmimo vietos – Lukiškių tardymo izoliatoriaus – į kitas patalpas.

„Jei ši informacija apie kartu su Rusijos pareigūnais atliktą E.Kusaitės apklausą yra teisinga, šios merginos teisės buvo itin šiurkščiai pažeistos. Neabejojame, kad VSD turi nedelsdama reaguoti į tokią viešą informaciją bei pateikti atitinkamą paaiškinimą. VSD tyla šioje situacijoje yra visiškai nepateisinama bei dar labiau žlugdo pasitikėjimą šia institucija“, – sako L.Donskis. 

Anot Žmogaus teisių instituto direktoriaus H.Mickevičiaus, teisė į gynybą bei draudimas taikyti žmogaus garbę ir orumą žeminančias ir fizinį skausmą sukeliančias priemones yra vieni pamatinių teisės į teisingą procesą bei teisinės valstybės principų. Prašymo pradėti tyrimą autoriai taip pat nuogąstauja dėl Rusijos pareigūnų dalyvavimo E.Kusaitės apklausoje. Anot jų, kitos šalies pareigūnų veiksmai Lietuvos Respublikos teritorijoje, galimai pažeidžiantys įtariamosios teises, kelia grėsmę valstybės saugumui, nacionaliniams interesams bei meta šešėlį visai teisėsaugos sistemos bei Valstybės saugumo departamento veiklai.

L.Donskis, D.Kuolys bei H.Mickevičius VSD generalinio direktoriaus G.Grinos prašo atlikti tyrimą dėl minėtos informacijos tikrumo bei E.Kusaitės apklausos, kurioje galimai dalyvavo Rusijos FST pareigūnai, teisėtumo. Jei būtų nustatyta pažeidimų, prašoma išaiškinti LR Generalinės prokuratūros bei VSD pareigūnų vaidmenį sankcionuojant ar/ir vykdant neteisėtus veiksmus. Jei pareigūnų veiksmuose būtų nustatyta nusikalstamos veikos požymių, prašoma informuoti Generalinę prokuratūrą bei užtikrinti kaltų asmenų patraukimą atsakomybėn.

E.Kusaitė, kuriai yra pareikšti įtarimai ketinus dalyvauti teroro aktuose Rusijoje, nuo praėjusių metų spalio yra kalinama Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min